Ulubione filmy Disneya – bez księżniczek! Cz. 1

Mam wrażenie, że gdy mówimy o animacjach Disneya, od razu w głowie pojawia się obraz ulubionej bajki z księżniczką. Przedstawiam wam listę moich ulubionych animacji Disneya, w których nie ma klasycznego motywu księżniczki.

 

Gdzie jest Nemo?

Film opowiada o relacji ojca i syna. Czasem jest trudno, szczególnie gdy dziecko dorasta, a dorosłych nie chce dać mu pewnej dozy swobody i samodzielności. Nadopiekuńczy ojciec i próba pokazania, że da się radę na własną rękę – to właśnie pokazano w tym filmie. Bohaterami są ryby.

 

Ratatuj

Film o tym, że warto spełniać swoje marzenia i że każdy ma szansę na to, by być szczęśliwym i robić w życiu to, czego pragnie. Przy okazji animacja pokazuje, jak czasem trudno odciąć się od rodziny w obawie o jej zranienie, jak ciężko ukrywać swoją prawdziwą naturę. Jest też motyw fałszywego kreowania swojego wizerunku.

 

Iniemamocni

Film o rodzinie, która posiada supermoce. Jeden z ciekawszych filmów, w których bohaterami są rodzice i trójka ich dzieci. Mamy nie tylko kwestię walki ze złem, ale także relacje rodzinne w tym okłamywanie bliskich i ukrywanie tożsamości, a w drugiej części też zmianę ról i sprawdzanie się w nowych sytuacjach – gdy Elastyna idzie do pracy, a pan Iniemamocny ma za zadanie zająć się dziećmi i domem.

 

Potwory i spółka

Świetna animacja o przyjaźni i odkrywaniu prawdy na temat świata, w którym się żyje. Dwóch bohaterów musi przewartościować całe swoje życie i na nowo odnaleźć drogę, którą będą podążać. Przede wszystkim to jednak bajka o tym, jak dobrze mieć przyjaciela, który wesprze cię w trudnej sytuacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!