Ulubione filmy Disneya – bez księżniczek! Cz. 2

 


 Wielki mysi detektyw

Film detektywistyczny inspirowany przygodami Sherlocka Holmesa. Bohaterami są myszy, które mają swój własny świat pod naszymi stopami – królową, złoczyńców i lekarzy. Tu chodzi o rozwiązanie zagadki porwanego zabawkarza i pokrzyżowanie planów Rattiganowi.

 

Księga dżungli

Opowieść o chłopcu wychowywanym przez zwierzęta. Tu głównym tematem jest to, jak żyje się poza społeczeństwem i jak bardzo Mowgli chce być dalej w dżungli. Nie wie jednak, jak wiele niebezpieczeństw na niego czeka. Dodatkowo pytanie, które nasuwa się w czasie oglądania, brzmi „jak poradzi sobie w dalszych latach życia z dala od ludzi?”.

 

Wielka Szóstka

Film o młodym geniuszu, który świetnie radzi sobie w świecie studentów. To jednak animacja o tym, jak dawać sobie radę ze stratą bliskiej osoby i jak dać sobie pomóc. Pokazano, że dopuszczenie do siebie ludzi sprawia, że możemy uleczyć duszę.

 

Dobry dinozaur

Ten film pokazuje, jak dwie istoty z zupełnie różnych światów próbują przetrwać i siłą rzeczy muszą współpracować i sobie ufać, jeśli chcą wyjść cało z problemów. To też film o tym, jak czuje się dziecko, które zgubiło rodziców. Pokazano też pięknie, że czasem bycie tym mniejszym i młodszym ma swoje plusy, ale w większości to minusy, które trzeba przekuć w pozytywy.

 

Auta

Filmy o tym, jak czasem warto dać szansę ludziom, których uważało się za „gorszych”. Animacja pokazuje, jak przełamywane są stereotypy i jak wielki świat wyścigów może okazać się fałszywy. Trzeci film mówi też o pokonywaniu słabości i odpuszczaniu, ale takim pozytywnym, które daje okazję na coś innego, nowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!