Polowanie, Mirka Andolfo

Autor: Mirka Andolfo
Tytuł
: Polowanie
Pełny tytuł: Wbrew naturze. Tom drugi. Polowanie
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Liczba stron: 96

Leslie trafia pod opiekę nieformalnej organizacji, która chce ją chronić. Dziewczyna dowiaduje się, czemu jest taka niezwykła, skąd się wzięły jej niebieskie włosy i dlaczego w snach nawiedza ją tajemniczy biały wilk. Poznaje też lepiej swoich nowych towarzyszy i próbuje poukładać sobie w głowie wiedzę na temat sytuacji, w której się znalazła. Przede wszystkim jednak Leslie chce wiedzieć, jak ma się zachować wobec ducha, który ją prześladuje, a w swoich działaniach jest coraz śmielszy.

Wbrew naturze to seria komiksowa Mirki Andolfo. Włoska rysowniczka stworzyła także scenariusz do opowieści o antropomorficznym świecie, w którym główną bohaterką jest świnka Leslie.

W drugim tomie dostajemy więcej informacji na temat dziwnego demona, który opętał główną bohaterkę. Pokazuje się nam wyprawę do miejsca, w którym można zdobyć informację na temat ducha i być może znaleźć podpowiedź, jak się go pozbyć. Ta część lepiej przedstawia zmagania Leslie z obecnością niechcianego towarzysza, który szepcze jej do ucha, namawia do wykonywania różnych rzeczy. Czy bohaterka się mu podda? A może odnajdzie w sobie siłę i uda jej się pozbyć białego wilka?

Komiks jest świetnie narysowany. Kadry są dynamiczne, dużo w nich detali, a postacie są ciekawe. Pomysłowe okazało się uczynienie zwierząt bohaterami. Nie zawsze byłam w stanie od razu rozpoznać, jaki gatunek reprezentuje dana postać, ale wszystkie były narysowane bardzo ciekawie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na barwy – są raczej ciemne, przytłumione, przywodzą na myśl dystopię. Nie ma tu jasnych, pastelowych kolorów, radosnych i sugerujących sielankę. Wręcz przeciwnie – gdy pojawiają się jaśniejsze odcienie, są zdominowane szarzyzną, co wygląda bardzo atrakcyjnie i klimatycznie. Barwy zresztą są mocną stroną tej serii, mają w sobie coś, co przyciąga oko.

Także świat wykreowany przez autorkę wychodzi na plus. Poza pomysłem z postaciami, który bardzo mi się podobał, także zakaz mieszania się gatunków i sposoby wypleniania tego odejścia od "normalności" wypadły przekonująco.

Co prawda drugi tom był moim zdaniem mniej porywający niż pierwszy, ale dał nam ciekawe rozwinięcie wątku białego wilka. Spodziewałam się jednak czegoś mocniejszego. Niemniej na pewno sięgnę po trzecią część, by poznać dalsze losy Leslie. Polecam, jeśli lubicie takie nieoczywiste historie, w których jednak znajdziecie wiele uniwersalnych prawd i zaskakująco dużo współczesnych wątków.

13 komentarzy:

 1. Komiks to nie tylko fabuła, więc trochę żałuję, że nie pokazałaś choć jednej strony z rysunkiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie nie moje klimaty ale mogą chrześnica zaczytuje się w tego typu literaturze. Podeślę jej link do tego wpusu w

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie to nie dla mnie , ale szacum ze lubisz taką literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie na pierwszy rzut oka nie wygląda na komiks,ale po raz kolejny sprawdza się powiedzenie,by nie oceniać książki po okładce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektore komiksy sa naprawde swietnie zrobione, nie tylko ilustracje, ale i tresc. Dzieki temu latwiej wchodzi sie w swiat autorow, zwlaszcza, ze maja duze pole do popisu: ilustracje daja ogromne mozliwosci wplywu na czytelnika. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Choć komiksy to nie moja bajka, fabuła tego brzmi bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś mam przeczucie, że szykuje sie ciekawa i porywająca historia. Choć osobiście nie lubie komiksow, to chyba tym razem się skuszę. :) Kinga

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam pierwszej części, więc nie za bardzo wiem, o co chodzi w fabule, ale lubię takie klimaty. Super moce, dystopia... Chyba przekonam się do komiksów!

  OdpowiedzUsuń
 9. Sam wszedłem na ten blog z polecenia mojej znajomej. Na pewno na tym blogu zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dynamika ukazana na ilustracjach jest bardzo ważna w przygodowych historiach, myślę że tutaj zostało to dobrze zrobione.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytam mangi ale takie komiksu jeszcze nie miałam w rękach

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety zupełnie nie moje klimaty

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!