Ciszej!, Nick Ackland

Autor: Nick Ackland
Tytuł: Ciszej!
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 10

W dżungli wieczorem jest sporo hałasu. Lew prosi wszystkich o ciszę i zwraca im uwagę, gdy za głośno się zachowują. Dlaczego zależy mu na tym, by było cicho? Każde z upomnianych zwierząt zastanawia się nad tą kwestią.

Książka Ciszej! Nicka Acklanda to pozycja, która wyszła w serii Akademia Mądrego Dziecka. Jest to książka z dźwiękiem. Podczas lektury można nacisnąć przycisk i usłyszeć odgłosy zwierząt.

Książka jest skierowana do maluchów, dzieci w wieku trzech i więcej lat. Tekstu nie jest dużo, na każdej stronie to zaledwie kilka słów. Można ją przeczytać w krótkim czasie. Urozmaiceniem są dźwięki, które wydają zwierzęta. Na każdej stronie jest informacja, który przycisk należy nacisnąć – dla ułatwienia zaznaczono je kolorami, więc maluchy też sobie poradzą.

Książka jest tekturowa, ma grube strony i zaokrąglone rogi. Dzięki temu dziecko się nie dźgnie podczas oglądania. Karty mają wycięte okrągłe dziury na dole. Każda z nich zachęca do włożenia palca i naciśnięcia. Po naciśnięciu słychać dźwięk danego zwierzaka.

Ilustracje Louise Anglicas są kolorowe i bajkowe. Pojawia się sporo elementów, które zachęcają do podziwiania i poszukiwania. Dziecko może oglądać obrazki, gdy rodzic czyta tekst. Sama treść jest wkomponowana w ilustracje, stanowiąc tym samym nierozerwalną całość.

Na plus wychodzi fakt, że to kolejna książka, którą czytelnik może się bawić. Lektura zachęca do udziału w opowieści – trzeba naciskać guziki z odgłosami. To ćwiczenie na zdolności manualne i poznawanie kolorów. Dziecko uczy się też ciągu przyczynowo-skutkowego – naciśnie coś, pojawia się dźwięk.

Uwielbiam książki z Akademii Mądrego Dziecka. Są świetnie wykonane, pomysłowe, ciekawe, pięknie zilustrowane. Zawsze można się nimi bawić bez końca. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

9 komentarzy:

 1. Ta książka jest ciekawa pod względem treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla krewnej.

  OdpowiedzUsuń
 3. To naprawdę genialna propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna książka i dodatkowo edukuje. Idealny wybór dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Akademię Mądrego Dziecka. W ich książeczkach nigdy nie ma zbyt dużo treści, ale za to ogrom wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Akademia mądrego dziecka to naprawdę świetna propozycja skierowana do dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zamówiłam obie książeczki dźwiękowe i według mnie jest to fenomenalna sprawa dla najmłodszych. Mam nadzieję ją, że dzieciaczki które je otrzymają będą zadowolone z upominku, tak samo jak ich rodzice.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne są te książeczki. Kolejna propozycja dla mojej małej siostrzenicy, a już niebawem się spotkamy, to na pewno będzie zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 9. książeczka wydaje się na prawdę spoko zwłaszcza dla tych najmniejszych dzieci, na pewno się im spodoba
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!