Co czujesz?, Roger Priddy

Autor: Roger Priddy
Tytuł: Co czujesz?
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 10

Książki o emocjach są bardzo popularne wśród rodziców. Dzięki nim łatwiej objaśniać dzieciom, co czują. Dlatego dobrze, że powstają kolejne książki w tym stylu. Jedną z nich jest pozycja Co czujesz?, która wyszła w serii Akademia Mądrego Dziecka. Mój świat.

Książka zawiera krótkie historie, które przedstawiają różne sytuacje. Obserwujemy czworo bohaterów, którzy odczuwają różne rzeczy. Nawet ta sama sceneria, to samo wydarzenie mogą sprawić, że każdy z nich czuje coś innego. Na przykład dla niektórych zabawa na zjeżdżalni może być ekscytująca, a dla innych przerażająca.

Książka jest tekturowa. Pierwsza karta jest dość gruba, bo znajdziemy w niej ruchomy element. Po odsunięciu części karty ukażą nam się okrągłe plansze z emocjami. Z jednej strony opisano, jakie uczucie reprezentuje dana mina, a z drugiej ją zaprezentowano. Można dzięki nim zmieniać wygląd okładki, ale przede wszystkim wykorzystywać podczas lektury. Na lewej stronie rozkładówek znajdują się scenki, a po prawej jest miejsce na umieszczenie buźki. Dziecko samo decyduje, jakie uczucie najlepiej oddaje daną sytuację.

Książka ma niewiele stron, większość kart zajmują ilustracje. Tekstu jest niedużo. Tekturowe strony są porządnie wykonane, a zaokrąglone brzegi zabezpieczają przed zranieniem. Książka jest skierowana do czytelnika w wieku powyżej trzech lat. Postacie to zwierzątka, które zachowują się jak ludzie – mają ubrania, bawią się, chodzą do lekarza. Autorką rysunków jest Julia Seal.

Pomysł na stworzenie tego typu pozycji bardzo mi się podoba. Po pierwsze zabawa kartami, przekładanie ich jest świetną zabawą. Po drugie skłania do rozmowy o tym, co się czuje. Można wybrać spośród czterech emocji i opowiedzieć, dlaczego właśnie na tę się zdecydowało.

Co czujesz? to książka, która posłuży do wyjaśnienia, czym są emocje. Rodzice mogą wspólnie z dziećmi czytać ten tytuł i bawić się planszami

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

9 komentarzy:

 1. Bardzo cieszy mnie fakt, że pojawia się coraz więcej książek o emocjach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ świetna książeczka, przyda się na pewno mojej siostrzenicy. Właśnie jest na takim etapie gdzie emocje biorą górę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O emocjach i uczuciach zawsze warto poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla krewnej.

  OdpowiedzUsuń
 5. To naprawdę ciekawa propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka od razu zwróciła moją uwagę, więc postanowiłam ją zamówić dla siostrzeńców. Mam nadzieję, że im się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio ten tytuł i Spójrz, jak rosnę są naszymi hitami. Uczą, bawią i są prześlicznie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się tym, że w tematyce emocji pojawia się coraz więcej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo fajna ksiązeczka dla maluchów o emocjach, urocza ta okładka
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!