Rozwiązywanie konfilktów, Dominika Gałka

Autor: Dominika Gałka
Tytuł: Rozwiązywanie konfliktów
Wydawnictwo
: Fenek.pl
Czas trwania: 6 min

Fenek ma gościa – Adama. Chłopcy chcą się razem bawić, ale nie mogą dojść do porozumienia, czym i w co. Żaden nie chce ustąpić, dlatego do zabawy nie dochodzi. Czy uda im się wypracować jakiś kompromis?

Rozwiązywanie konfliktów to jeden z tytułów z serii Przygód Fenka autorstwa Dominiki Gałki. Książka traktuje o dobrym zachowaniu i zwraca uwagę na pewne wydarzenia, które są częste w życiu każdego z nas.

W tym tytule dowiadujemy się, że główny bohater ma konflikt z kolegą. Nie mogą dojść do porozumienia. Każdy trzyma się swojego zdania i nie chce odpuścić. Czasem ich rozmowa brzmi dość śmiesznie – zamiast jakoś się dogadać, wolą się upierać.

Pozycja pokazuje, że ich zachowanie jest nielogiczne. Chłopcy znajdują sposób na porozumienie. Dzięki temu dzieci uczą się czegoś nowego, a czytelnik wyciąga wnioski. To dobry sposób na pokazanie młodym czytelnikom typowej sytuacji i sposobu jej rozwiązania. Dobrze, że nie jest to konflikt teoretyczny, lecz scenka z życia.

Lektorką nagrania jest Joanna Korpiela-Jatkowska. Ten audiobook jest naprawdę krótki, ale pouczający. Lektorka daje sobie dobrze radę z odczytaniem tekstu i nie ma smętnego, monotonnego głosu. To pozwala skupić się na treści nagrania.

Rozwiązywanie konfliktów widziałam w wersji papierowej. To nieduża książka z wieloma obrazkami. Nie dziwi więc, że w wersji audio ma zaledwie sześć minut. Dobrym pomysłem jest włączenie jej jako dobranocki. Nie tylko miło można spędzić przy tym audiobooku czas, lecz także dowiedzieć się czegoś na temat emocji.

Audiobooka wysłuchałam dzięki Audiotece.

 

8 komentarzy:

 1. Jeszcze nie kojarzę tego wydania, a widzę, że warto to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka jest naprawdę interesująca, więc jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto nauczyć się rozwiązywania konfliktów, gdyż wcale nie jest to tak łatwa sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Konflikty się zdarzają, dlatego warto nauczyć się szybkiego ich rozwiązywania. Chętnie sięgnę po audiobook w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że posłuchamy tej książeczki, konflikty się zdarzają i myślę, że warto uczyć ich rozwiązywania.

  OdpowiedzUsuń
 6. w sumie ciekawi mnie fakt czy dzieci chętniej wybierają audiobooki czy jednak ksiązki hmm
  co do samej propozycycji - bardzo fajna
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za audiobookami, ale wiem że teraz coraz bardziej są popularne. Fajny, ciekawy i na pewno wiele może nauczyć. Rozwiązywanie konfliktów to ciężka sprawa, dlatego dobrze, że powstają takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam audiobooki, gdyż pozwala mi zapoznać się z książką nawet w czasie kiedy normalnie bym nie mogłam. A moja siostra z chęcią też po nie siega.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!