Dobranoc, lisku

Tytuł: Dobranoc, lisku
Wydawnictwo: Harper Kids
Liczba stron: 10

Mały lisek wraca do domu, by iść spać. Noc jednak zapadła szybko, a on nie jest pewny, czy dobrze idzie. Spotyka po drodze różne zwierzątka, aż w końcu udaje mu się trafić do domu. Teraz czeka go sen.

Dobranoc, lisku to książka dla najmłodszych czytelników. Autorem ilustracji jest Michael Buxton. Tekstu w książce jest niewiele, to zaledwie pojedyncze zdania – około dwóch linijek na każdej ze stron. Jeśli chodzi o ilustracje, są one dość proste – w tle nie ma zbyt wielu elementów, pojawiają się detale w postaci kwiatów, a rysunki zwierzaków mają ładny wygląd.

Najmocniejszą stroną książki jest jej wykonanie. Po pierwsze jest kartonowa, więc nadaje się do oglądania już przez maluchy. Po drugie zawiera świecące elementy – w okładce widać gwiazdki i księżyc, które są wypukłe. Z tyłu książki znajdziemy włącznik, który rozświetla te elementy. Przekręcając strony, możemy podziwiać gwiazdki i księżyc. To bardzo dobry pomysł – urozmaica książkę, która staje się przez to bardziej atrakcyjna. Dodatkowo elementy te pasują do tytułu pozycji – mamy nocną scenerię, wiec gwiazdki i księżyc pasują.

Lubię kreatywne książki dla dzieci. Dobrze pokazywać najmłodszym różnorodność pozycji, a jeśli dochodzi do tego element zabawy, jak w tym przypadku, to nie ma na co narzekać. Graficznie książka jest ciekawa, tekstowo dostosowana do młodych czytelników. Nic tylko polecać.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię liski, a to świecące wydanie jest też naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla maluchów ta książka to idealny wybór. Spędza z nią świetnie czas. Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś dla moich maluszków, uwielbiają takie historie, zatem tytuł chętnie im sprezentuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także lubię kreatywne książki dla dzieci, a mój synek uwielbia te ze świecącymi elementami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna książeczka. Gdyby moje dzieci były w młodszym wieku, na bank kupiłabym ją do naszej kolekcji. Lubiliśmy takie czytać przed snem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem oczarowana kolorystyką książeczki, szatą graficzną. Bardzo wpadła mi w oko. KOlejna ciekawa pozycja od AMD

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczka jest prześliczna, dosłownie do zakochania! Pomysłodawcy tej serii odwalają kawał dobrej roboty!

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!