Dobranoc, leniwcu

Tytuł: Dobranoc, leniwcu
Wydawnictwo: Harper Kids
Liczba stron: 10

Gdy wszyscy idą spać, leniwiec nie ma ochoty jeszcze kłaść się do łóżka. Zwierzaki wkoło już zasypiają, a on ani myśli iść w ich ślady! W końcu i on się męczy…

Dobranoc, leniwcu to książka dla najmłodszych czytelników. Autorem ilustracji jest Michael Buxton. Tekstu w książce jest niewiele, to zaledwie pojedyncze zdania – około dwóch linijek na każdej ze stron. Tekst się rymuje, co nadaje rytm czytaniu. To duży plus tej pozycji.

Jeśli chodzi o ilustracje, są one dość proste – w tle nie ma zbyt wielu elementów, pojawiają się detale w postaci kwiatów, a rysunki zwierzaków mają ładny wygląd. Leniwiec wygląda słodko, ale i inni bohaterowie przyciągają wzrok. Podoba mi się, że wśród zwierząt są pary – rodzic i dziecko.

Najmocniejszą stroną książki jest jej wykonanie. Po pierwsze jest kartonowa, więc nadaje się do oglądania już przez maluchy. Po drugie zawiera świecące elementy – w okładce widać gwiazdki, które są wypukłe. Z tyłu książki znajdziemy włącznik, który rozświetla te elementy. Przekręcając strony, możemy podziwiać gwiazdki. To bardzo dobry pomysł – urozmaica książkę, która staje się przez to bardziej atrakcyjna. Dodatkowo elementy te pasują do tytułu pozycji – mamy nocną scenerię, wiec gwiazdki nadają klimatu opowieści.

Lubię kreatywne książki dla dzieci. Dobrze pokazywać najmłodszym różnorodność pozycji, a jeśli dochodzi do tego element zabawy, jak w tym przypadku, to nie ma na co narzekać. Graficznie książka jest ciekawa, tekstowo dostosowana do młodych czytelników. Nic tylko polecać.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

9 komentarzy:

 1. Nie miałam akurat tej książeczki o leniwcu, ale widzę, że też jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się opcja świecących elementów w książce. To coś, co maluchy uwielbiają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój synek bardzo lubi książeczki tej firmy. Mamy ich całą szafkę i szufladę w komodzie. I ciągle chcemy więcej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie książeczki dla młodszych czytelników. Im więcej kreatywności, dotykania, dziurek, okienek, zagadek, im prostsze i kolorowe, choć nie za kolorowe, obrazki, tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i widziałam na żywo dwie inne książki z tej serii. Świecące elementy to świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładna książeczka, takie świecące elementy na pewno spodobają się dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł na ciekawy książkowy prezent dla najmłodszych czytelników jak najbardziej podchwytuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno książeczka wspaniała. I wprawia maluchy w senny nastrój. Uwielbiam wszystkie książki z serii Akademia Mądrego Dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudne są te książeczki z Akademii Mądrego Dziecka, moje dzieciaki mają całą półkę tylko i wyłącznie na nie :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!