5 krótkometrażówek Disney/Pixar, cz. 2


Jakiś czas temu przedstawiałam wam zestawienie moich ulubionych krótkometrażówek Disney/Pixar. Dziś chciałabym je uzupełnić o kolejne pięć tytułów. Oto one.


Niebieski parasol
Historia miłosna dwóch parasoli, które poznają się podczas deszczowego dnia, gdy wspólnie oczekują na zmianę świateł. W tłumie czarnych, smutnych i jednakowych parasoli te dwa się wyróżniają – on niebieski, ona czerwona. Los rozdziela ich jednak, lecz to jeszcze nie koniec tej opowieści.
Urocza, słodka i bardzo pokrzepiająca bajka o miłości, oddaniu i poświęceniu, a także o tym, jak inni pomagają w dążeniu do zdobycia ukochanej. Pięknie nakręcona – na początku myślałam, że mam do czynienia z filmem! Zdecydowanie warta obejrzenia.


Pierwsza randka Riley
Jedna z niewielu wśród moich ulubionych krótkometrażówka, która przedstawia bohaterów znanych z innych bajek. Świetnie pokazano, co może się dziać w głowach rodziców, gdy ich córeczka zaczyna wchodzić w dorosłe życie – spotyka się z chłopakami i nie mówi o tym w domu. Ciekawa, zabawna, ładnie przedstawiona i wciągająca. Miło powrócić do świata, w którym podgląda się, co siedzi u innych w głowach


Presto
Animacja, która pokazuje relację magik-króliczek. Nikt nie lubi pracować, gdy w brzuchu burczy, a króliczek pokazuje z całą mocą, że nie da sobie w kaszę dmuchać. Mimo że mniejszy jest bardzo pomysłowy i zabawny. Śmieszna i pełna akcji bajka!


Zaburzenie częściowe
Skąd się biorą dzieci? Wiadomo, przynosi je bocian. Jednak co się dzieje, gdy dziecko tworzy chmura burzowa? Powstają na przykład krokodyle lub małe jeżozwierze. Współpraca z taką chmurą nie jest łatwa.
Krótka animacja o przyjaźni i oddaniu, o tym, że dla kogoś ważnego zniesie się wszystko. Urocza, bardzo słodka i zabawna.


Człowiek orkiestra
Ta animacja nie powala wizualnie, ale ma ciekawą historię. Zmagania dwóch muzyków są śmieszne i trochę przerysowane, przez co widz zdaje sobie sprawę, że tylko na tym cierpią, zamiast robić to, co lubię. Bardzo dowcipna, ciekawa i z zaskakującym zakończeniem.

2 komentarze:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!