5 krótkometrażówek Disney/Pixar cz. 4
Feast
Opowieść o psie, który uwielbia jeść i kocha swojego pana. Bajka o tym, że nie można być samolubnym, że szczęście może przynieść też radość innej, bliskiej osoby. O miłości, przyjaźni i oddaniu, a przy tym z wieloma smacznymi daniami w tle. Słodka, chociaż czasem też smutna. Dla młodszych i starszych – o tym, że miłość ma różne oblicza.


Dzień i noc
Urocza bajka o duszkach, które symbolizują dwie pory dnia. Niby podobne, a zupełnie inne. Najciekawsze jest to, że ciała duszków złożone są z tego, jak wygląda w obecnym czasie okolica – na przykład są chmurki burzowe, tęcza, fajerwerki i inne obiekty, które można obserwować w ciągu konkretnych pór dnia. Duszki sprawdzają, co ich łączy i co dzieli, okazuje się, że ich różnorodność jest wspaniała. Są zabawne sceny, ale też trochę bijatyk. Ciekawa animacja.


Szklana pułapka
Animacja o tym, jak trudno być innym. Bałwanek uwięziony w szklanej kuli jest tak daleko od znajomych, którzy zostali przywiezieni ze słonecznych miejsc. Zrobi wszystko, by do nich dołączyć. Jego zmagania są zabawne, ale też bezowocne.
Historia zabawna, szczególnie, gdy patrzy się na kolejne pomysły bałwanka na to, jak uciec ze szklanej kuli. Biorąc pod uwagę jedynie sposób animacji, trzeb przyznać, że wizualnie pozostawia na wiele do życzenia. Jest po prostu brzydka, zupełnie nie przystaje do tego, do czego przyzwyczaił nas Pixar.


Burn-E
Animacja na temat jednego z pracowników Aksjomatu. Burn-e to robot, którego widzimy też w samym filmie, a zajmuje się naprawą statku. Animacja jest trochę oszukana. To jakby część filmu, która oficjalnie nie pojawiła się w produkcji. Kadry pokazują m.in. Walle’ego i Evę, a to, co widzimy na ekranie, to uzupełnienie historii o opowieść o nowym robocie. Mimo wszystko jest urocza, zabawna i pokazuje, że dla robotów ważna jest wykonana praca.


Twój przyjaciel szczur
Remy i Emil z Ratatuj opowiadają o historii szczurów. Animacja jest rysowana, nie komputerowa, co jest naprawdę miłą odmianą i zaskoczeniem. Dzięki tej bajce mamy polubić szczury. I na pewno dowiedzieć się o nich czegoś nowego. Nie wiem, czy tak się stanie, ale obraz jest naprawdę ciekawy i miły dla oka!

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!