Five Nights at Freddy’s. The Freddy Files, Scott Cawthon


http://dadada.pl/the-freddy-files-wszystko-co-chcesz-wiedziec-o-swiecie-fnaf-cawthon-scott,p491128
Autor: Scott Cawthon
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 160


Wyobraź sobie zamknięte pomieszczenia restauracji nocą. W kątach czają się cienie, które obserwujesz na monitoringu na zapleczu ochrony. Maskotki restauracji szczerzą się do kamery, a gdy wracasz wzrokiem do pomieszczenia, w którym stały, nie ma ich. Słyszysz natomiast mechaniczne kroki niedaleko swojego biura. Widzisz to oczami wyobraźni? Tak właśnie wygląda gra komputerowa Five Nights at Freddy’s, która od lat zachwyca graczy na całym świecie atmosferą grozy i pomysłem na skomplikowany scenariusz. Wokół gry narosło wiele teorii, a wiele z nich umieszczono w pozycji Five Nights at Freddy’s. The Freddy Files Scotta Cawthona.

Książka jest przewodnikiem, który oprowadza po świecie gry. Dowiadujemy się o tym, jak wyglądają kolejne części gry, jakie postacie w nich występują, jak się poruszają. Dostarcza się nam ciekawostek na temat serii, a także zdradza teorie fanów. Szczegółowo oprowadza się czytelnika po tym, jak poruszać się w grach i na co uważać, by nie zginąć za szybko. Cenne wskazówki mogą pomóc w przejściu przez kolejne etapy, jeśli więc zamierzacie grać i dostarczyć sobie frajdy przeżywania poszczególnych nocy, możecie właśnie tu szukać pomocy.

Pozycja składa się z tekstu i wielu ilustracji. Nawiązują one do gier, ale są też kadrami z nich. Autor podręcznika opisuje historię z gier, co jest naprawdę cenne, bowiem z pozoru proste scenariusze mają drugie i trzecie dna. Jeśli kogoś wciągną kolejne części, tu znajdzie szczegóły na temat tego, co dzieje się w serii.

W pozycji nie zapomniano o powieściach, które w ostatnim czasie wydano. Historie w nich oparto o wydarzenia, które miały miejsce w grach. Dodano nie tylko krótkie streszczenie książek, lecz także uzupełniono je ilustracjami. Jest do dobre uzupełnienie całości FNaF.

Five Nights at Freddy’s. The Freddy Files Scotta Cawthona jest nie tylko kompendium wiedzy na temat gier, lecz także świetnym podręcznikiem dla jej fanów. Po pierwsze pozwala na odszukanie wskazówek na temat przejścia przez gry. Po drugie daje wiele informacji o samych grach, jak też historii, które są w tle każdej z nich. Ponieważ świat stworzony w grach jest z pozoru prosty, może się wydawać, że nie ma po co czytać pozycji na ich temat, nic jednak bardziej mylnego. FNaF to seria, która od lat zachwyca fanów horroru i grozy, ale to nie tylko pozycja dla nich. To ciekawa książka, która pokazuje, jak wiele teorii narosło wokół tej serii, zdradzająca smaczki na jej temat. Być może dzięki temu sami nabierzecie ochoty, by zacząć grać w Five Nights at Freddy’s.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Księgarni dadada.pl:
dadada.pl


7 komentarzy:

 1. Takie trochę mroczne się wydaje...🤔

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety to zupełnie nie w moim stylu, tym razem się nie skuszę 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. To jednak nie moja bajka, wolę kryminały

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka przyciągnęła moją uwagę, ale mimo to to nie książka dla mnie. Wolę thrillery psychologiczne

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa recenzja, nie gram nałogowo, ale czasem lubię przeczytać książę o tajnikach gier :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś dużo grałam, aktualnie nie :)dla fanów idealna pozycja
  Z kolei wpis zaczął się intrygująco i zostało tak do końca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!