Czerwiec w filmachCzerwiec to ponownie miesiąc oglądania filmów w ramach wyzwań. Ponieważ miałam sesję, nie mogłam sobie pozwolić za bardzo na inne filmy, stąd też taki, a nie inny rezultat. Udało mi się jednak skończyć seriale, które oglądam – Fear The Walking Dead, Grę o tron, The 100. Wznowiłam też oglądanie Rodziny Borgiów, ale o tym kiedy indziej. Przejdźmy do zestawienia filmowego.

Jestem Bogiem
Eddie jest pisarzem, który nie może poradzić sobie ze swoim życiem. Wygląda jak ćpun, nie ma pieniędzy, a książka idzie mu tragicznie. Gdy przypadkiem spotyka swojego byłego szwagra i otrzymuje od niego dziwny narkotyk, wszystko się zmienia. Mózg zaczyna inaczej pracować, a Eddie odkrywa, jak wiele może. Jest w stanie zrobić wszystko. Niestety, substancja jest droga i nie tylko on jej pożąda...
Film z 2011 roku z fenomenalną rolą Bradleya Coopera miałam okazję oglądać już kiedyś, jednak miło było go sobie przypomnieć. To pełen akcji obraz, który zachwyca pomysłem i zaskakuje rozwojem sytuacji. Widz nie wie, czego się spodziewać w następnych scenach.
Doskonale wymyślony scenariusz, świetna gra aktorska i narastające emocje – połączenie idealne. Z jednej strony kibicujemy głównemu bohaterowi, z drugiej wiemy, że stacza się on w nałóg, że nie robi tego wszystkiego sam, że nie jest to do końca zgodne z moralnym kodeksem. Właśnie dlatego ogląda się to tak dobrze.
Goldfinger
Bond dostaje nowe zadanie. Ma obserwować Goldfingera, który podejrzewany jest o przemyt złota. Nikt nigdy go jednak na tym nie przyłapał. Goldfinger uwielbia wygrywać, dlatego oszukuje w karty, a pomaga mu przy tym Jill Masterson. Gdy Bond udaremnia mężczyźnie dalsze kantowanie i uwodzi jego znajomą, nie wie jeszcze, że te decyzje będą miały dla niego tragiczne skutki. James zostaje znokautowany, a Jill zabita. Na tym zadanie się jednak nie kończy. Bond zostaje wysłany na pole golfowe, gdzie ogrywa przeciwnika i jeszcze bardziej go złości. Kolejne kroki prowadzą agenta do Genewy, gdzie poznaje żądną zemsty Tilly Masterson i dowiaduje się, jak Goldfinger przewozi złoto...
Cała recenzja tu: KLIK
Operacja piorun
Emilio Largo, nr 2 organizacji WIDMO, jest szefem operacji, podczas której dochodzi do przejęcia samolotu NATO. Maszyna ma na pokładzie dwie bomby atomowe. By je wykraść organizacja przez lata przygotowuje się do operacji – podstawiają swojego człowieka w miejsce pilota, kierują samolot na odpowiednie wodne lądowisko, a potem przejmują bomby. To jednak nie jest cel WIDMA – dzięki ładunkom mogą szantażować rząd Anglii. Jeśli nie zapłacą im okupu, organizacja zbombarduje jakieś wielkie miasto. Na nogi postawiona zostaje cała MI6 – wszyscy agenci z licencją na zabijanie muszą wziąć udział w akcji. Bond rozpoznaje pilota, który brał udział w przejęciu bomb i zaczyna własne śledztwo.
Cała recenzja tu: KLIK


Aladyn: Powrót Dżafara
Dżafar zostaje zamieniony w dżina. Jago, jego wierny pomocnik, zaczyna być zmęczony ciągłymi rozkazami Dżafara, więc wrzuca jego lampę do studni i ulatnia się. W tym samym czasie Aladyn okrada złodziei, a złoto rozdaje biednym ludziom. Sam już nie musi narzekać na głód i ubóstwo – jest związany z Dżasminą, mieszka w pałacu, być może niedługo zostanie wezyrem. Gdy na targu Aladyna napadają złodzieje, którym zabrał łupy, chłopaka ratuje... Jago. Aladyn daje mu szansę, chroni przed sułtanem i oskarżeniami. A przywódca złodziei, Abis Mal, trafia na pustyni na dziwną lampę...
Cała recenzja tu: KLIK
Ratatuj
Remy jest szczurem o wyjątkowej zdolności – jego węch potrafi zidentyfikować zatrute jedzenie, doprowadzić go do smacznych kąsków i skomponować wyjątkowe dania. Gotowanie to jego pasja – ogląda programy ze znanym szefem kuchni Gusteau i czyta jego książkę. Według dewizy kucharza – gotować może każdy. Gdy Remy dowiaduje się o śmierci idola, jest załamany. Niestety, w kuchni, podczas oglądania programu, odkrywa go właścicielka domu, która jest przerażona obecnością szczura w mieszkaniu i zaczyna do niego strzelać. Staruszka przypadkiem odkrywa kolonię gryzoni i wypędza je z domu. Remy gubi się, odłącza od rodziny, gdy stara się uratować książkę kucharską Gusteau. Gdy w końcu udaje mu się wyjść na powierzchnię, odkrywa, że jest w Paryżu, obok restauracji mistrza. Remy chce spojrzeć na pracę kucharzy. Ta jedna chwila odmieni jego życie.
Cała recenzja tu: KLIK
Gdzie jest Dory?
Dory – mała, niebieska rybka cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej – przypomina sobie nagle coś ze swojego dzieciństwa. Widzi wspomnienie mamy i taty. To zmienia wszystko – Dory ma rodzinę! Gdzie oni są? Dlaczego nie jest z nimi? Co się stało? Dory postanawia się tego dowiedzieć. Razem z Marlinem i Nemo rusza na poszukiwania do Zatoki Kalifornijskiej, a po drodze przeżywa wiele nowych przygód. Odnajduje też nowe wspomnienia. Czy Dory przypomni sobie dzieciństwo?
Cała recenzja tu: KLIK

8 komentarzy:

 1. Zgadzam się w 100% - "Jestem Bogiem" to kawał dobrego filmu. Byłam zachwycona kreacją Coopera. Poza tym, cały czas się zastanawiam nad "Gdzie jest Dory?". Może skuszę się na nią w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jestem bogiem" to świetny film z idealnie obsadzoną pierwszą rolą ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem Bogiem świetnie mi się oglądało dawno temu i chętnie obejrzałabym ponownie. Czekam też z niecierpliwością, gdy obejrzę Gdzie jest Dory :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 'Ratatuj' uwielbiam ! tak samo jak "Jestem Bogiem", bo kocham Coopera :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jestem bogiem" genialne. Tym przyjemniej mi się oglądało oczywiście dzięki możliwości podziwiania Coopera. ;) "Ratatuj" było przeurocze, a reszta wciąż przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Jestem bogiem" -ten film muszę koniecznie obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Historię "Dory" muszę obejrzeć :) Widziałam tylko klipy promocyjne. Jeśli zaś chodzi o seriale, to ja także w tym czasie (konkretnie w tym tygodniu) nadrabiałam drugą połowę Gry o Tron. Ale się działo!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię ,,Ratatuj", według mnie pomysł na ten film prześwietny :)

  Werisa - vverisa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!