"Gdzie jest Dory?"http://www.egmont.pl/aktualnosci/gdzie-jest-dory/
Dory – mała, niebieska rybka cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej – przypomina sobie nagle coś ze swojego dzieciństwa. Widzi wspomnienie mamy i taty. To zmienia wszystko – Dory ma rodzinę! Gdzie oni są? Dlaczego nie jest z nimi? Co się stało? Dory postanawia się tego dowiedzieć. Razem z Marlinem i Nemo rusza na poszukiwania do Zatoki Kalifornijskiej, a po drodze przeżywa wiele nowych przygód. Odnajduje też nowe wspomnienia. Czy Dory przypomni sobie dzieciństwo?


W kinach króluje film Gdzie jest Dory, a w księgarniach możemy spotkać pakiet książek z historią tej sympatycznej rybki. Gdzie jest Dory. Kocham ten film, Gdzie jest Dory. Złota księga i Gdzie jest Dory. Wielki zeszyt filmowy to propozycje Egmontu. Wszystkie trzy pozycje opowiadają tę samą historię, którą możemy zobaczyć w kinie. Odpowiednio ją jednak skrócono, by historia mogła się zmieścić w lekturach. Każda z książek ma nieco zmodyfikowany tekst, w zależności od wielkości pozycji. Wszystkie mówią jednak o tym samym, często nawet zdania są te same. Wycięto co prawda kilka scen, historia jest mniej bogata niż ta w filmie, ale zarys jest ten sam.

Tekstu na stronach nie jest za wiele, dlatego młodzi czytelnicy bez problemu poradzą sobie z samodzielną lekturą. Najwięcej miejsca zajmują ilustracje – piękne, kolorowe kadry z filmu. Nie są to jednak stopklatki przeniesione na papier – odwzorowano sceny, rysując je. W Wielkim zeszycie filmowym mamy dodatkowo część obrazków niepokolorowanych. Możemy sami uzupełnić je kolorami. Tu też znajdziemy piękne naklejki z postaciami z bajki.


Wszystkie książki wydano z dużą pieczołowitością. Wyglądają pięknie, ilustracje cieszą oko, a sama historia jest urocza, wzruszająca i bardzo ciekawa. Byłam jednak zdziwiona tym, że historie w trzech książkach są takie same. Spodziewałam się, że jedna z pozycji będzie opowiadać to, co było w filmie, a reszta będzie czymś na kształt dodatków – może nowych scen, może zagadek, ciekawostek z bajki. 

Mimo wszystko pozycje wydane przez Egmont są cudowne i cieszą oko. To lektura dla młodych czytelników, którzy będą się świetnie bawić przy tych książkach. Można w ten sposób przypomnieć sobie film i spędzić miło wieczór. Polecam, jeśli szukacie książek dla waszych pociech.Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont:

5 komentarzy:

 1. Dory jest wszędzie!
  Ale co tu się dziwić, skoro to produkcja Disneya z Pixarem :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Nemo, więc na pewno Dory też skradnie moje serce. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Gdzie jest Nemo" oglądałam pierwszy raz z okazji dnia dziecka w zerówce. Jaka to była radość! Uwielbiam te bajkę, jednak postać Dory zawsze mnie nieco irytowała, więc nie wiem, czy obejrzę te produkcję...
  nieperfekcyjna-panienka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam film i bardzo mi się podobał ^^ Co do książek, sama raczej się nie skuszę, ale może młodszej kuzynce sprawię na urodziny ;)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!