"Potęga pozytywnego myślenia" Emmet FoxAutor: Emmet Fox
Tytuł oryginalny: Around the Year with Emmet Fox
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 420

http://talizman.pl/170183-potega-pozytywnego-myslenia-przeslania-na-kazdy-dzie-010011092.htmlPotęga pozytywnego myślenia Emmeta Foxa to pozycja, w której znajdziemy 365 refleksji. Każdy dzień w roku ma tu swój własny rozdział. Tekst poświęcony jest pewnego rodzaju medytacji, mantrze. Czasem są to krótkie wywody, czasem znacznie dłuższe. Autor wskazał rzeczy, nad którymi musimy się zastanowić, przemyśleć. Nie są to rady, które dane nam zostały bezpośrednio, to raczej ukryte w tekście refleksje, które zagnieżdżają się nam w głowach i każą o sobie myśleć.

Tekst nie jest zwyczajną narracją. Wiele tu odniesień i cytatów z Biblii. Książka naszpikowana jest jej fragmentami, ponieważ autor stara się pokazać przez nie naukę Jezusa. Jednak nie jest to tekst religijny, mimo odniesień. To raczej zbiór krótkich treści do refleksji.

Autor porusza w książce wiele tematów – siły, akceptacji, przezwyciężania ograniczeń, spokoju. Dzięki tym krótkim tekstom pociesza w jakiś sposób swoich czytelników, inspiruje i daje im motywację do działania. Dzięki lekturze niektórzy mogą poczuć się lepiej, będą mieli więcej energii i chęci do stawiania czoła przeciwnością. To książka inspirująca i skłaniająca do refleksji. Być może czytelnicy dzięki niej lepiej poznają samych siebie.

Świetnym pomysłem było stworzenie książki, która posiada tekst na każdy dzień roku. Jest uniwersalna, bo nie zaznaczono dat, są jedynie liczby sugerujące kolejny dzień. Niektóre wątki wiążą się z poprzednimi, dając nam ciąg przemyśleń na dany temat. To dobry pomysł, bo czasem warto coś przeanalizować jeszcze raz albo wrócić do czegoś. 

Trudno mówić o tego typu książce. Nie można jej streścić, ocenić też raczej nie, bo dla każdego może ona znaczyć coś innego. Mnie zafascynował pomysł na jej stworzenie i fakt, że wielu ludzi, którzy mieli już styczność z autorem, zmieniło swoje życie. Nie będę tej książki polecać, bo to nie jest lektura dla każdego. To pozycja dla osób, które czują, że potrzebują inspiracji do zmian, pocieszenia, wyciszenia i harmonii. Jeśli lubicie czytać motywujące teksty, na pewno przypadnie wam ona do gustu. Jeśli szukacie lektury, która zabije wam czas, nie sięgajcie po tę, bo ona wymaga skupienia, czasu na refleksję i systematyczności w czytaniu.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


5 komentarzy:

 1. Ja od czasu do czasu czytam takie książki. A pozytywne myślenie staram się praktykować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozytywne myślenie przede wszystkim! :)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko sięgam po takie książki, ale jeśli już wybieram taką musi być ona naprawdę wyjątkowa.
  http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kiedyś "Potęgę podświadomości" i męczyła mnie ona strasznie, ale byłam wtedy dzieckiem. Dziś chętnie sięgnęłabym po tego typu książkę ;)
  nieperfekcyjna-panienka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Takich książek na rynku ostatnio jest jak grzybków po deszczu i o ile ja sama za nimi nie przepadam, o tyle wychodzę z założenia, że każda książka, która zmotywuje do zmiany jedną osobę jest coś warta ;)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!