Z papieru na ekran – seriale

 Kolejna porcja seriali, których scenariusze powstały w oparciu o książki!

Nawiedzony dom na wzgórzu

Nawiedzony dom na wzgórzu to serial Netflixa, którego scenariusz jest luźną adaptacją powieści Shirley Jackson pod tym samym tytułem. Serial ma jeden sezon, na który składa się dziesięć odcinków. W serialu obserwujemy dwa plany czasowe, które się przenikają i mieszają. Widzimy rodzinę mieszkającą w gotyckim domu, a także kilka lat później, gdy pociechy Crainów są już dorosłe. W związku z tym serial ma dwie obsady – dziecięcą i dorosłą. Zagrali tu Carla Gugino (świetna, bardzo ciepła, a jednocześnie momentami zachowująca się niepokojąco), Timothy Hutton, Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel, Victoria Pedretti (ładnie oddała kruchą i delikatną młodą kobietę), Lulu Wilson, Mckenna Grace, Paxton Singleton, Violet McGraw, Julian Hillard i Samantha Sloyan.

 

Ty

Ty to serial emitowany na Netflixie, którego scenariusz powstał w oparciu o książkę Caroline Kepnes o tym samym tytule. Obecnie są dostępne dwa sezony po dziesięć odcinków każdy. W planach jest kolejny sezon serialu, którego produkcją zajmie się Netflix. Główną rolę w obrazie otrzymał Penn Badgley. Oprócz niego w serialu zobaczymy m.in. Elizabeth Lail, Ambyr Childers czy Victorię Pedretti.

 

Nawiedzony dwór w Bly

Nawiedzony dwór w Bly to kolejna część netflixowej serii dotyczącej domostw nękanych przez duchy. Tym razem scenariusz powstał w oparciu o teksty Henry'ego Jamesa, w szczególności zaś o Dokręcanie śruby. W obsadzie zobaczymy Victorię Pedretti, Henry’ego Thomasa, Rahula Kohli, Amelię Eve, Tahirah Sharif, T’Nię Miller, Amelię Bea Smith, Benjamina Evan Ainswortha i Olivera Jacson-Cohena. Część obsady pojawiła się już w poprzednim serialu z serii, Nawiedzonym domu na wzgórzu.

 

2 komentarze:

  1. Nic z tego nie znam, więc mam co nadrabiać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Paulina Kwiatkowska19 marca 2022 21:37

    W ostatnim czasie nie mam jakoś ochoty na seriale.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!