Z papieru na ekran – seriale

 Kolejna porcja seriali, których scenariusze powstały w oparciu o książki!

Biała księżniczka

Biała księżniczka jest miniserialem, na który składa się osiem odcinków. Scenariusz powstał w oparciu o fabułę powieści Philippy Gregory o tym samym tytule. Jest też kontynuacją Białej królowej, jednak obsada jest całkiem nowa. W serialu zobaczymy Jodie Comer, Jacoba Collins-Levy’ego, Essie Davis, Carolone Doodall, Vincenta Regana i Rebeckę Benson.

 

Gambit królowej

Gambit królowej to miniserial Netflixa, który powstał w oparciu o powieść Waltera Tevisa o tym samym tytule. Główną rolę w obrazie otrzymała Anya Taylor-Joy. W serialu, który ma jedynie siedem odcinków, zobaczymy także Marcina Dorocińskiego, Marielle Heller, Thomasa Brodie-Sangstera, Harry’ego Mellinga i Jacoba Fortune-Lloyda.

 

Szadź

Szadź to polski serial kryminalny dostępny na Playerze. Zadebiutował na platformie w kwietniu 2020 roku. Scenariusz powstał w oparciu o powieść Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Pierwszy sezon produkcji to siedem odcinków po około czterdzieści minut. W obsadzie zobaczymy Aleksandrę Popławską w roli Agnieszki Polkowskiej, Macieja Stuhra grającego Piotra Wolnickiego, a także Annę Cieślak, Bartosza Gelnera i Mirosława Zbrojewicza.

 

Hiszpańska księżniczka

Hiszpańska księżniczka to serial dramatyczny i kostiumowy oparty na powieściach Philippy Gregory – Wieczna księżniczka i Klątwa Tudorów. Serial zadebiutowała w 2019 roku, nakręciła go stacja Starz, a w Polsce emitowany był na HBO. Sezon ma dziesięć odcinków. W serialu zobaczymy Charlotte Hope jako Katarzynę, Elliota Cowana w roli Henryka, Georgie Henley jako Małgorzatę Tudor, Angusa Imrie jako Artura, a także Laurę Carmichael, Danielę Cerqueirę, Aarona Cobhama i Alicię Borrachero.

2 komentarze:

  1. Drugi i trzeci oglądałam, a o reszcie nie słyszałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Paulina Kwiatkowska19 marca 2022 21:43

    Znam drugą i trzecią propozycję z tego wpisu.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!