Zagrajmy! – The Disney Afternoon Collection

Pamiętacie, jak w dzieciństwie ślęczeliśmy przed telewizorami i graliśmy godzinami w gry na Pegasusie? Teraz możemy wrócić do tych czasów, grając w The Disney Afternoon Collection.

Gra dostępna jest na PS4, PC i XONE. To kolekcja sześciu klasycznych gier znanych z konsol z lat 80. i 90. Łączy je to, że ich fabuła oparta jest na kreskówkach telewizyjnych Disneya. W skład zbioru wchodzą Brygada RR (część pierwsza i druga), Kacze opowieści (część pierwsza i druga), Super Baloo i Dzielny Agent Kaczor.

Wizualnie gry niewiele różnią się od tego, w co graliśmy w latach 90. Postacie i tło są pikselowe, ale nie przeszkadza to w rozgrywce. Ma to pewien klimat i urok kojarzący się z tamtymi czasami. Nowością w rozgrywce jest możliwość przewinięcia do tyłu sceny, w której na przykład zginęliśmy lub coś ominęliśmy. Ułatwia to rozgrywkę.

Przyznam, że z tych tytułów znałam tylko jeden i grałam w niego w dzieciństwie. Inne są dla mnie nowością i chyba dla tego są dla mnie takie trudne. Tytuł, który znam, był dla mnie prostszy – pamiętałam, gdzie czekają na mnie pułapki i w jakich miejscach powinnam szczególnie uważać. Tego nie ma w moim przypadku podczas grania w inne tytuły – w efekcie ciągle tracę zdrowie lub spadam gdzieś. Stosunkowo prosto grało mi się w Dzielnego Agenta Kaczora, jednak i on bywał dość trudny.

Mam wrażenie, że w ten zestaw najlepiej będzie się grało osobom, które mają za sobą już te tytuły. To na pewno ciekawy powrót do dzieciństwa, zabawa, która obudzi nostalgię. Ja jednak trochę jestem rozczarowana. Myślałam, że będę się świetnie bawić, a tylko się denerwowałam.

9 komentarzy:

 1. Przypomniały mi się czasy kiedy oglądałam te bajki. Co do gier to zawsze znajdą swoich fanów.

  OdpowiedzUsuń
 2. zagrałabym z czystego sentymentu, ale widzę, że mogła to by być denerwująca rozgrywka

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że się denerwowałaś. Ja raczej się na nią nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam jak się wkładało dyskietki i grało się w Mario czy inne podobne gry
  Ile rozgrywek udało się zrobić

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że nie miałam okazji zdobyć takich wspomnień z dzieciństwa, za wcześnie się urodziłam, teraz już za późno, aby się do tego przymierzać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki powrót do dzieciństwa. ;) Chętnie pograłabym w dwie pierwsze gry, uwielbiam te postacie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje dzieciaki niestety nie lubią Disneya, a szkoda, bo ja wciąż czuję do niego ogromną nostalgię.

  OdpowiedzUsuń
 8. uwielbiam tych bohaterów to moje ulubione, bajkowe postacie, gra wydaje się być ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętam te czasy ale nigdy nie byłam fanką gier i nie lubiłam tego robić. Zawsze wolałam książki.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!