Światła północy. Uczennica Wyroczni, Malin Falch

Autor: Malin Falch
Tytuł: Uczennica Wyroczni
Pełny tytuł: Światła północy. Uczennica Wyroczni
Wydawnictwo: Egmont Polska
Liczba stron: 148

W Jotundale pojawia się wyrocznia, która próbuje przekonać ludzi do skorzystania z jej usług. Towarzyszy jej młodziutka dziewczyna, która skrywa swoje oblicze za maską. Czy przekonają wikingów, by ci sprawdzili ich moce? Równocześnie wujek Sonji orientuje się, że dziewczyna trafiła do mitycznej krainy. Postanawia jej szukać. Czy uda mu się odszukać Sonję, nim na jej trop wpadnie olbrzym Trym?

Uczennica Wyroczni to drugi tom serii Światła północy. Komiks stworzyła Malin Falch. W tej części akcja śledzi nie tylko Sonję, lecz także inne postacie. Dowiadujemy się, co knują wikingowie, a także mamy okazję zobaczyć poszukiwania prowadzone przez wujka dziewczynki.

Fabuła w tej części wydawała mi się nieco bardziej mroczna. Może to wina tajemniczej uczennicy wyroczni, która skrywa się za maską, a może jej mocy, które są potężne i niebezpieczne? Także obecność olbrzyma sprawiła, że poczułam dreszczyk emocji podczas czytania.

W tym tomie na pierwszy plan wysuwa się kilka ciekawych wątków. Po pierwsze motyw przyjaźni – Sonja nie jest uprzedzona, chce pomóc i zakolegować się z poznanymi w Jotundale istotami. Nie brakuje też magii i mocy, a także brania odpowiedzialności za swoje czyny.

Seria Światła północy ma piękne rysunki. Cudownie patrzy się na kadry z krajobrazami, a kolorystyka mocno osadzona w różnych odcieniach niebieskiego idealnie pasuje do stworzonej przez autorkę krainy. Świat oddany za pomocą ilustracji jest ciekawy i przyciąga wzrok. Postacie – poza kilkoma wyjątkami – to w dużej mierze zwierzęta lub istoty fantastyczne, które podziwia się z przyjemnością na kartach komiksu.

Światła północy to komiks skierowany do dzieci. Myślę, że spodoba im się ta forma przekazania historii. W samej opowieści nie brakuje również zwrotów akcji i postaci, którym się kibicuje. Pięknie narysowana i wciągająca przygoda – polecam.

Komiks przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

 

10 komentarzy:

 1. Jestem zachwycona treścią i przepięknym wydaniem tego komiksu. Czekam na kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Komiks jest przepięknie wydany, a gdy dodamy do tego ciekawą treść to jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak widzę ilustracje przyciągają spojrzenie, musiałabym ją przejrzeć i wtedy bym zdecydowała czy spodoba się moim dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka szaleje za komiksami. Ta serię mam zamiar sprwwic jej w prezencie. Z pewnością ja zachwyci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie czytałam, ale mam już u siebie i niedługo zabiorę się do lektury!

  OdpowiedzUsuń
 6. jestem zakochana w tym komiksie, jak i całej serii, z niecierpliwością czekam na kolejne tomy

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie propozycje książek to moja córka musi sama wybierać i decydować czy się jej spodoba. Jest wiele książek, które mogę brać w ciemno i wiem, że się jej spodobają, ale są też takie które musi sama zobaczyć i ocenić

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej książki. Jeszcze o niej nie słyszałam, ale ma bardzo ładną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzieciaki chętnie wchodzą w świat komiksów, podejrzewam, że i ten będzie się cieszył dużym zainteresowaniem. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam wielką słabość do komiksów dla dzieci. Mój syn jest jeszcze na nie za mały, ale ja jestem zakochana :) W tym również!

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!