Zagrajmy! – Mistakos. Walka o stołki

Tytuł: Mistakos. Walka o stołki
Producent: Trefl
Wiek: 5+
Liczba graczy: 1-3

Znacie Jengę? To popularna gra zręcznościowa, która polega na przekładaniu klocków tak, by nie uszkodzić konstrukcji. Pewną wariacją na temat tej gry jest Mistakos. Walka o stołki.

W Mistakos można grać samemu lub ze znajomymi. Każdy otrzymuje krzesełka w jednym z kolorów. Musi się ich pozbyć, dokładając do konstrukcji. Należy je układać tak, by były zahaczone o siebie oparciem, nogą lub w każdy możliwy i dość stabilny sposób. Każdy mebelek ma odpowiednie wcięcia lub wypustki, które ułatwiają bądź utrudniają zadanie. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich krzesełek. Gdy konstrukcja zostanie naruszona, meble trafiają do osoby, która zepsuła ułożenie, a przez to jej szansa na wygraną może się oddalić.

W Mistakos można grać w jeden z dwóch wariantów. Jeden to ten, który opisałam wcześniej, czyli zabawa polegająca na dokładaniu krzesełek. Gdy meble spadną, zabiera je gracz, który zepsuł konstrukcję. Drugi wariant polega na określeniu na starcie, ile rund zamierzacie zagrać. Ten, kto ma najmniej punktów karnych za krzesełka, które spadły, wygrywa.

Zabawa wygląda podobnie jak Jenga, ale forma krzesełek sprawia, że nie można przewidzieć, jak zakończy się dołożenie kolejnego. Im wyżej, tym bardziej rozbudowana staje się konstrukcja. Czasem całość zaczyna przechylać się w jaką stronę, przez co robi się niebezpiecznie. 

Mistakos. Walka o stołki jest grą zręcznościową, która trenuje skupienie i opanowanie. Uczy rywalizacji i spostrzegawczości, ponieważ należy obserwować, gdzie dołożyć kolejny stołek i jaki będzie najbardziej odpowiedni ruch. To zabawa dla całej rodziny, wciągająca i nieprzewidywalna.

5 komentarzy:

 1. Ciekawe sposób na spędzenie zbliżających się długich jesiennych wieczorów. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne! Czytałam kiedyś opis tej gry ale mnie nie zachęcił. Teraz widzę, że to może być świetna zabawa dla całej rodziny :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci na szkonej świetlicy ją uwielbiały, kolejki się po nią ustawiały!

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam grę i wielokrotnie już ją kupowałem jako prezent dla znajomych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię jengę, więc chętnie zagrałabym i w tę grę! :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!