Zagrajmy! – Harry Potter i Więzień Azkabanu. Bitwa karciana


Tytuł: Harry Potter i Więzień Azkabanu. Bitwa karciana
Producent: Winning Moves Polska
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2+

Harry Potter to dziś już marka światowa. Książki, filmy, dodatki, gry – to wszystko sprawiło, że od lat młody czarodziej nie traci na popularności. Jeśli znacie powieści J.K. Rowling i widzieliście wszystkie filmy na ich podstawie, powinniście teraz zabrać się za grę. Na przykład za bitwę karcianą.

Harry Potter i Więzień Azkabanu. Bitwa karciana to gra, w której znajdziemy 30 kart. Na każdej z nich jest postać i krótki opis jej zdolności i cech. Wśród bohaterów pojawiają się m.in. Harry, Ron, Hermiona, Lupin, Snape, ale też mniej znane osoby jak Stan, którego Potter poznał w autobusie. Każda z postaci jest krótko opisana. Najważniejsze jednak są jej cechy – magia, spryt, odwaga, mądrość i temperament. Do każdej cechy przypisano wartość.

Zasady gry są proste. Dzielimy karty, rozdając je graczom. Pierwsza osoba podaje dowolną cechę z wierzchniej karty. Ten, kto ma największą liczbę przypisaną do tej cechy, zabiera karty. Wygrywa ten, kto zdobędzie je wszystkie. Są też pułapki – jeśli na karcie nie ma danej cechy lub dwie osoby mają ten sam wynik, karty są odkładane, a zabiera je osoba, która w kolejnej rundzie wygrywa.

Ogromnym plusem tej gry jest fakt, że można w nią zagrać wszędzie. Karty są małe i wygodne, dobrze zrobione i mają świetne przenośne pudełeczko. Można je zabrać na wycieczkę, do knajpy, do znajomych czy do parku i w kilka sekund rozpocząć rozgrywkę. Drugim plusem jest fakt, że nawet jeśli nie oglądało się filmów i nie czytało książek, można w nią grać. Dla ciekawskich są krótkie informacje o postaciach. 

To banalna gra, przy której nie trzeba się wysilać. Jest bardzo losowa, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak potoczy się rozgrywka, bo to zależy od ułożenia kart. Dlatego też jeśli gra się w kilka osób, część z nich dość szybko pozbędzie się swoich kart. Najdłużej trwa rozgrywka dwuosobowa. Wtedy partyjka potrafi się niesamowicie przeciągać.

Harry Potter i Więzień Azkabanu. Bitwa karciana nie jest grą, która może przynieść uczestnikom wiele emocji. To prosta zabawa dla zabicia czasu. Na pewno sięgną po nią fani Harry’ego. Plusem są proste zasady, minusem jednak to, że rozgrywka może się szybko znudzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!