Podróżnik, Denis-Pierre Filippi

Autor: Denis-Pierre Filippi
Tytuł: Podróżnik
Seria: Gargulce
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48

Grzesiek przeprowadza się do nowego miasta, gdzie nikogo nie zna. Postanawia trochę pozwiedzać przed pójściem do szkoły. Znajduje tajemniczy amulet, który prowadzi go na dach kolegiaty, a tu czeka na niego niespodzianka. Gargulce mówią, wokół pojawiają się dziwne istoty, a na dodatek Grzesiek ma całkiem inne ubrania…

Gargulce to pierwszy tom nowej serii komiksowej dla młodzieży. Podtytuł tego zeszytu to Podróżnik. Autorami serii są scenarzysta Denis-Pierre Filippi i rysownik J. Étienne. Jest to przygodowo-fantastyczna opowieść, w której głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Grzesiek.

Fabuła pokazuje, jak bohater przenosi się w czasie. Chłopiec spotyka na dachu kolegiaty magiczne istoty, ale też przypadkowo cofa się o kilka wieków wstecz. Nie wie, jaki jest rok, ale szybko orientuje się, że nie są to jego czasy współczesne. Dobrze radzi sobie w tym świecie, chociaż czasem zapomina się i mówi niezrozumiałe dla ludzi rzeczy.

Komiks zawiera przygody, które chłopiec przeżywa w przeszłości. Nie brakuje tajemnic i niebezpieczeństw, a dodajmy do tego jeszcze magiczne istoty, które sprawiają kłopoty. Jest dużo wydarzeń, ale też humoru. Bardzo przyjemnie się to czyta, nie można się nudzić.

Jeśli chodzi o kreskę, to jest ona przyjemna, widać, że inspirowana współczesnymi animacjami. Bohaterowie mają wyraźne cechy – na przykład Grzesiek jest niziutki, a jego siostra ma dziwny kształt głowy. To wszystko jest jednak w jakiś sposób wpasowane do tego klimatu.

Chętnie sięgnę po kolejne tomy, liczę na wiele przygód i akcji. Główny bohater jest sympatyczny i zdobył moją uwagę. Kibicowałam mu podczas wydarzeń w tym tomie. Nie mogę się doczekać, by przeczytać jego dalsze przygody. Jestem też ciekawa zmiany rysownika, ponieważ od drugiego tomu ilustratorem jest Silvio Camboni.

Komiks przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!