Owoce


Tytuł: Owoce
Seria: Akademia Mądrego Dziecka. moja książeczka z okienkami
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 10

Owoce są zdrowe i mają wiele witamin. Należy je jeść, by zachować zdrowie i dostarczyć potrzebnych elementów do naszego organizmu. Jak zapoznać dziecko z różnymi odmianami owoców? Na przykład oglądając wspólnie książkę z Akademii Mądrego Dziecka pod tytułem Owoce.

Książka jest tekturowa i ma zaledwie kilka stron. Skierowana jest do maluchów. Tekstu nie ma dużo, spokojnie mogą go przeczytać rodzice podczas wspólnego oglądania książki. W środku znajdziemy kilka tematów dotyczących owoców – są tu pokazane na przykład warzywa owocowe lub egzotyczne owoce.

Mocną stroną książki jest jej wykonanie. Ponieważ tekstu nie jest dużo, skupiono się na ilustracjach w wykonaniu Kiko. Na każdej rozkładówce znajdziemy po lewej duży owoc, a po prawej cztery mniejsze. Lewa karta ma duże okienko, pod którym ukryto kilka informacji przybliżających dany owoc. Prawe strony są nieco inne – zazwyczaj też mają okienka z informacjami, ale nie zawsze. Czasem są też elementy ruchome – to mnie zaskoczyło! – a czasem tylko fragment strony jest do odkrycia, a pod nim możemy podejrzeć owoc w przekroju.

Ta różnorodność tego, co ukryto pod okienkami, jest jeszcze dodatkowo wspierana faktem, że nie ma tu schematu co do odkrywania. Czasem trzeba otworzyć okienko z lewej, czasem od dołu – to sprawia, że dziecko musi się dobrze przyjrzeć i pokombinować. Bardzo mi się to podobało!

Warto też zwrócić uwagę, że książka ma porządne, grube karty i zaokrąglone brzegi. Dziecko podczas lektury nie może sobie niczego zrobić. Dodajmy jeszcze do tego wszystkiego fakt, że obrazki są szczegółowe i ładne, ale nie ma tu tła, które rozproszyłoby malucha podczas oglądania.

Powiem szczerze, że książka wydawała mi się typowym przykładem lektury dla maluchów, a jednak zaskoczyła mnie. Nie tylko fakt, że znajdziemy tu kilka ciekawostek, lecz także to, że pojawiają się elementy ruchome i różne formy okienek jest naprawdę super.

Książka sprawdzi się jako zabawa dla najmłodszych. Rozwija spostrzegawczość, daje informacje na temat owoców, lecz także ćwiczy małą motorykę. Same plusy.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

4 komentarze:

 1. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Akademia Mądrego Dziecka to za każdym razem udane pozycje dla odbiorców w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książeczki z tej serii, mamy ich sporą kolekcję i każde z moich dzieci je uwielbiało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy książeczki z tej serii, są ładnie wydane, ale przede wszystkim dużym plusem jest ich walor edukacyjny.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!