Moje dwa domy, Phil Earle

Autor: Phil Earle
Tytuł: Moje dwa domy
Seria: Książki, które dają siłę
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 32

Florka ma wszystkiego po dwa – dwoje rodziców, dwóch braci, dwa zwierzaki i… dwa domy. W jednym mieszka z tatą, w drugim z mamą. I tylko gdy przychodzi jej się przenieść, jest smutna i czuje, że nie da rady… czy znajdzie się sposób, by dziewczynka była szczęśliwa?

Moje dwa domy to krótka opowieść dla dzieci autorstwa Phila Earle’a. Książka skierowana jest do czytelników w wieku 3+.

Temat, który podejmuje ta pozycja, nie jest łatwy. Pokazuje rodzinę, w której rodzice się rozstali, a dzieci muszą żyć na dwa domy, by spędzać czas i z mamą, i z tatą. Nie jest to proste – Florka, główna bohaterka, nie ma w sobie odwagi, by zostawiać któregokolwiek z rodziców. Czuje się niepewnie i jest smutna.

W książce nie ma za wiele tekstu, to tylko kilka zdań. Jest on prosty i trafia do dzieci. Główną rolę odgrywają ilustracje, które pokazują różne sytuacje. Podobały mi się – były kolorowe, ładne, przyciągały wzrok.

Dzięki tej książce można pomóc dzieciom zrozumieć, czym jest rozstanie i jak sobie z nim radzić. Zmiany nie są łatwe, ale trzeba szukać w nich czegoś dobrego i umieć je akceptować. Dodatkowo mogą nam towarzyszyć silne emocje, jak bohaterce – strach, niepewność, niepokój, samotność i tęsknota. Dzięki lekturze łatwiej będzie je nazwać i o nich porozmawiać.

Seria Książki, które dają siłę składa się z pozycji dla przedszkolaków i dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym. Treści poruszają trudne i ważne tematy w sposób prosty i z zachowaniem wrażliwości na te sprawy. Dają poczucie bezpieczeństwa i ja przykładach z codzienności wyjaśniają wydarzenia. Wśród tematów pojawiają się m.in. sprawy związane ze śmiercią, wojną, starością, chorobą, adopcją, uzależnieniami czy niepełnosprawnością.

Książka jest pięknie wydana, a treść jest mądra i ważna. Polecam, nawet jeśli wasze rodziny są pełne. Warto pokazywać dzieciom różnorodność świata i uwrażliwiać na nią.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

 

6 komentarzy:

 1. To naprawdę ważne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne wydanie dla dzieci. Będziemy mieć książkę na uwadze, a że akurat wybieramy się na urodziny, to już mamy prezent z głowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po twojej recenzji mogę śmiało stwierdzić, że to bardzo wartościowa książka dla młodszych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno nie zaszkodzi mieć na uwadze tej publikacji. Bez wątpienia jest się czym zachwycić w tym przypadku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dość, że ładnie wydana to jeszcze porusza tak ważny temat. Warto zapamiętać ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. świeta propozycja taka pouczająca, super ze takie egzmeplarze powstają
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!