Moby w leśnym dworze, Nick Eliopulos

Autor: Nick Eliopulos
Tytuł: Moby w leśnym dworze
Seria: Tryb czytania
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 32

Emmy i Birch trafiają do tajemniczego lasu, w środku którego znajdują leśny dwór. Chcą dowiedzieć się o nim więcej, postanawiają więc zajrzeć do środka. Tu czeka jednak na nich niebezpieczeństwo! Czy przyjaciele poradzą sobie z pokonaniem wrogich mobów?

Moby w leśnym dworze to kolejna część serii Tryb czytania. Autorem tekstu jest Nick Eliopulos. Książka nawiązuje do popularnej gry Minecraft.

Opowieść o tematyce związanej z Minecraftem na pewno trafi do dzieci. Maluchy uwielbiają tę grę, więc nie ma się co dziwić, że z chęcią sięgają też po książki. Pozycja skierowana jest do czytelników powyżej 7 lat. Jest pomocna w treningu czytania. Tekstu nie jest dużo, jest prosty, nie ma skomplikowanych słów. Ma też większy font, który ułatwia czytanie.

Największą zaletą dla dzieci będą na pewno ilustracje. Autorem jest Alan Batson. Ilustracje przypominają te z gry – kwadratowe postacie, nawiązania do materiałów, przeciwnicy. To wszystko zostało dość wiernie oddane. Dzieciaki lubią Minecrafta, więc łatwiej dorosłym podsunąć coś do czytania, co związane jest z tą popularną grą. Na pewno zachęci to najmłodszych do sięgnięcia po lekturę.

Podoba mi się pomysł tworzenia książek, które nawiązują do zainteresowań dzieci. Tu Minecraft na pewno jest przekonujący do sięgnięcia po pozycję. Dodatkowo warto zaznaczyć, że na początku książki znajdują się ćwiczenia pomocnicze, dzięki którym łatwiej wejść do świata opowieści. Duże ilustracje podążające za akcją książki pozwalają lepiej zrozumieć tekst i poczuć klimat gry.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna książka - moje dzieci byłyby nią zachwycone

    OdpowiedzUsuń
  2. Bez wątpienia jest to dobra okazja do poznania Minecrafta.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!