Dobranoc, Muminku

Tytuł: Dobranoc, Muminku
Seria: Muminki
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 16

Muminek kładzie się do łóżka, ale sen nie nadchodzi. Szuka sposobu na to, by zasnąć, ale nic nie pomaga – ani bajka, ani miś od Panny Migotki, ani oglądanie nieba. Czy w końcu uda mu się zasnąć?

Dobranoc, Muminku to książka o Muminkach, która skierowana jest do dzieci. Jest to kartonowe wydanie, w którym nie ma za wiele tekstu, a główną rolę odgrywają ilustracje.

Opowieść jest prosta i nieskomplikowana. Jest też dość krótka, nada się na dobranockę. Jest napisana prostym językiem, który trafi do dzieci. Ma też za zadanie pokazać, że czasem może być trudno zasnąć, ale jest na to wiele sposobów.

Mocną stroną są ilustracje oraz wydanie książki. Jeśli chodzi o obrazki, są one bardzo ładne, mają pogodne kolory. Nie ma tu ostrych barw, a szczegółów nie jest zbyt dużo, by nie przytłaczać dziecka podczas oglądania kart. Warto podkreślić, że postacie wyglądają tak, jak w animowanej bajce z mojego dzieciństwa – nie są to bohaterowie narysowani w technice 3d, co bardzo mi się podoba. Jest tu też jeden detal, który mnie rozczulił - każde pierwsze "M" w słowie "Muminek" ma inny, ozdobny font, który wygląda bardzo ładnie.

Jeśli chodzi o wydanie, to mocną stroną jest format książki. Jest niewielka, ma zaokrąglone brzegi, by dziecku nie stała się krzywda podczas przeglądania kart. Strony są tekturowe, ale nie za grube, małe paluszki dadzą sobie radę z ich przewracaniem.

Muminki to bohaterowie mojego dzieciństwa. Z sentymentem wracam do ich przygód i cieszę się, że powstają nowe. Jeśli chcecie, by wasze dziecko poznało tych sympatycznych bohaterów, śmiało sięgajcie po ten tytuł.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

6 komentarzy:

 1. Kocham Muminki, to najlepsza bajka z mojego dzieciństwa. Choć moje dzieci za nimi nie przepadają, to książkę kupiłabym dla siebie samej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa książeczka dla młodszych odbiorów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem komu ta książka może się spodobać. Idealnie jest mieć więc świadomość jej istnienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiałam Muminki w dzieciństwie i cieszę się, że mają znowu swoje pięć minut ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muminki to bajka znana od dobry lat :) sama wychowałam się na niej
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!