Diplodok, David Partington

Autor: David Partington
Tytuł: Diplodok
Pełny tytuł
: Diplodok. Akademia mądrego dziecka. Poznajemy dinozaury
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 10

Diplodok był jednym z najdłuższych dinozaurów na świecie, ważył tyle co kilka słoni i miał malutką głowę. Jego ogon był giętki, a sam dinozaur zjadał liście drzew. A ponieważ dinozaury to interesujące stworzenia możemy sięgnąć po pozycję Diplodok z serii Akademia Mądrego dziecka. Poznajemy dinozaury.

Książka przeznaczona jest dla maluchów w wieku do dwóch lat. Karty są kartonowe i niewielkie, pozycja wydana jest w kwadratowej formie. Brzegi są zaokrąglone, więc nie ma obaw, że dziecko dźgnie się w czasie zabawy.

Tekstu jest niewiele, to pojedyncze zdania na kartach, które mają przybliżyć postać omawianego dinozaura. Najciekawsza jest forma książki, czyli ruchome elementy. Już na okładce znajdziemy przykład – w odpowiednim miejscu zaznaczono kółkiem obiekt ruchomy. Ma dziurkę i znaczki, które informują o kierunku suwania. W środku znajdziemy jeszcze więcej zabawy. Pojawiają się wysuwane elementy, które sprawiają, że karty się powiększają. Są też strony, na których trzeba coś przekręcić. Dzięki temu pojawia się nowy rysunek.

Elementy ruchome to nie tylko świetna zabawa. To też nauka ciągu przyczynowo-skutkowego – pociągniesz coś i wtedy stanie się coś nowego. Wspomaga też zdolności manualne – są tu na przykład elementy, które wymagają włożenia palca do środka, by coś się wydarzyło. To duży plus tej pozycji.

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy Dinozaury to seria książek z ruchomymi elementami, która sprawdzi się u maluchów lubiących dinozaury, jak tez u tych dzieci, które lubią odkrywać w książkach coś nowego. Zabawa tą pozycją długo się nie znudzi.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

6 komentarzy:

 1. Mój synek bardzo lubi książki opowiadające o dinozaurach i myślę, że i z tej byłby bardzo zadowolony. Muszę mu ją zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama z przyjemnością poznawałam kolejne ciekawostki i zachwycałam się ruchomymi elementami. To naprawdę świetne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. urocza jest ta ksiązeczka, myślę, że sporo dzieciaków będzie nią zachycone

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się, że to może być wspaniała seria. Moja córka jest fanką dinozaurów, więc to coś dla niej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocza książeczka, myślę że dzieciaki mogą się w niej zakochać! Fajnie też na prezent sprawić taką serie książeczek jak dziecko lubi dinozaury.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja córka lubi dinozaury, w ubiegłym tygodniu nawet świętowali w przedszkolu ich dzień. Taka książka by się jej spodobala

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!