"Kwerkle" Thomas PavitteTytuł oryginalny: Animals QUERKLES
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 50
http://www.insignis.pl/ksiazki/kwerkle-zwierzeta/

Kolorowanki są ciągle popularne nie tylko jako rozrywka dla dzieci, lecz także dla dorosłych. Jednak tradycyjne obrazki z setkami szczegółów często nie spełniają oczekiwań niektórych osób. Dlatego też powstały całkiem nowe kolorowanki – Kwerkle. Zwierzęta autorstwa znanego z kropkowego łączenia Thomasa Pavitte’a. 

Wzory składają się z kółek, które nakładają się na siebie, krzyżują i przecinają. Oznaczono je cyframi od 1 do 5, a część zostało pustych. Te ponumerowane należy kolorować, uważając jednak na to, by jeden kolor przypisany był jednej cyfrze. Najlepiej, jeśli wybierzemy kolorystykę od najciemniejszego do najjaśniejszego albo będziemy używać jednej barwy, kolorując inaczej kółka – kreskując z odpowiednią intensywnością.

Wzory zwierząt ujrzymy dopiero, gdy zaczniemy kolorować. Na pierwszy rzut oka to plątanina kółek, a z czasem zaczyna nam się ukazywać konkretny kształt. Najlepiej, gdy podczas kolorowania zajmiemy się najpierw jedną cyfrą, a z czasem przejdziemy do kolorowania kolejnych. W ten sposób nie pogubimy się w trakcie pracy.

Ta kolorowanka uczy skupienia i uważności. Dzięki temu, że kółka się nakładają, musimy przypatrzyć się wzorowi, nie możemy się spieszyć. Ułatwieniem jest to, że cyfry drukowane są coraz jaśniej, co pomaga w odszukiwaniu ich na obrazku.

Zamysł tej książki bardzo mi się podoba. Lubię kolorować, według mnie to świetna zabawa, która odpręża i miło wypełnia czas. Nie spotkałam się jednak wcześniej z tego typu kolorowanką. Lubię, gdy obrazki są bardzo szczegółowe i te tu takie są. Podoba mi się, że trzeba kolorować kółka, że trzeba się skupić i uważać. Po skończonej pracy pokazują nam się piękne wzory, które zachwycają przejściem kolorystycznym. Polecam, jeśli lubicie czasem oderwać się od rzeczywistości i spędzić czas miło i kreatywnie. To świetna zabawa na wiele godzin!

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Insignis:

4 komentarze:

  1. Miałam przyjemność spędzać czas z tą kolorowanką, jest świetna, a efekty są zdumiewające! :). Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Interesująca kolorowanka. Taka inna niż wszystkie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne wydawnictwo i dużo świeżości dla kolorowankowego rynku wydawniczego:) Ja też ostatnio wciągnąłem się w kolorowanie. Jak już uporam się z tymi: Topcoloringpages to pewnie zaopatrzę się w Kwerkle:)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!