"Horoskop chiński" Henryk Antoni RekusWydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 418

http://talizman.pl/astrologia/152894-horoskop-chiski-twoj-charakter-i-przyszlosc-wedlug-tradycyjnej-madrosci-wschodu-9788373777293.htmlChińska astrologia prezentuje inne, niż znamy, znaki zodiaku. Są one związane ze zwierzętami ofiarnymi pięciu pór roku. Znaki zodiaku pozwalają zrozumieć naturę ludzi, ich cechy charakteru, zwyczaje i zachowanie. Przypisanie zwierząt do lat sprawia, że możemy odszukać pewne cechy wspólne dla danego rocznika. Rok ma przypisane także żywioły. 

Horoskop chiński Henryka Antoniego Rekusa to książka niezwykła. Po pierwsze dlatego, że jest skarbnicą wiedzy. Autor postawił na przekazanie czytelnikowi wszystkiego, co wie. Dlatego podczas lektury możemy spodziewać się wielu szczegółów. Po drugie dlatego, że jest naprawdę ciekawa ze względu na temat, który porusza.

Na wstępie czeka na nas rozdział o astrologii chińskiej. Autor pokazuje jej odmienność, zasypuje nas informacjami. Potem zaprezentowano kilka słów o Yin i Yang, żywiołach, typach twarzy i tak dalej. Następnie mamy wyczerpujące, szczegółowe rozdziały o znakach zodiaku.

Każda część rozpoczyna się wierszykiem na temat danego zwierzęcia. Potem mamy szczegółową tabelkę z informacjami na temat lat, żywiołu, zasad, wrażliwych części ciała czy szczęśliwych liczb. Jest tu dużo danych, które pozwolą szybko poznać dany znak. Autor przedstawił cechy kobiet i mężczyzn, scharakteryzował ogólnie człowieka z danego znaku. Opisał też zalety, wady czy idealny zawód. Podał również informacje na temat związków, ulubionych kwiatów, klejnotów czy roślin. Są dane dotyczące życia zawodowego, otoczenia, rozrywki, życia uczuciowego czy rodzinnego. Potem autor analizuje kontakty z innymi znakami.

Na końcu książki dostępne są załączniki w postaci tabel. Uzupełniają one całość i sprawiają, że szybko możemy zlokalizować najważniejsze informacje.

Muszę przyznać, że nie mogłam się powstrzymać i sprawdziłam, co napisano do mojego znaku. Okazało się, że wiele informacji ma potwierdzenie w tym, co ja czuję, jak siebie widzę. Nie mogę jednak nadal zrozumieć, jak to możliwe, że cały rocznik może mieć podobne cechy i opisy.

Pozycja ta jest napisana w świetny sposób. To niczym encyklopedia, ale tekst napisano w sposób przystępny. Informacji jest dużo, są ciekawe i wyczerpujące. Podoba mi się, że autor podszedł do sprawy z taką dbałością – mamy tu naprawdę wiele danych, które mogą nam się spodobać i przydać.

Uważam, że Horoskop chiński to świetna lektura. To raczej podręcznik bądź poradnik niż pozycja do czytania dla przyjemności w wolnej chwili. Mimo wszystko jest ciekawa, ma wiele informacji, to prawdziwa skarbnica wiedzy. Polecam osobom, które interesują się ezoteryką, chcą poznać szczegóły chińskiego horoskopu i astrologii. Nie wiem, czy znajdziecie dokładniejszą pozycję na ten temat, a nawet jeśli, to najpierw warto sięgnąć po tę.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


5 komentarzy:

 1. Mój znak to pies. Chyba. Element ziemia. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bawołem, który mieszka z królikami :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tematykę horoskopu chińskiego, jest dla mnie dużo bardziej wiarygodny niż te wszystkie przepowiednie w gazetach ;) Ale że też padło na to, że jestem kogutem...

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!