"365 rozkładów Tarota" Sasha GrahamAutor: Sasha Graham
Tytuł: 365 rozkładów Tarota
Pełny tytuł: 365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki
Tytuł oryginalny: 365 Tarot Spreads. Revealing the Magic in Each Day
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 400

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/365-rozkladow-tarota/
Tarot to najpopularniejsza z form układania kart w celu odczytania z nich pewnych informacji. Każdy  o nim słyszał, mało kto jednak wie, że istnieje wiele możliwości jego rozkładania. Jest ich tak wiele, że każdy dzień roku może mieć swój własny schemat. Pozwala to pogłębić wiedzę na temat kart i lepiej poznać ich możliwości. Możemy im stawiać pytania, a co ciekawe, są one dość często tym samym zestawem u różnych osób. 

365 rozkładów Tarota autorstwa Sashy Graham to podręcznik dla tych, którzy znają karty Tarota i dla tych, którzy chcą poznać je lepiej. Książka składa się z krótkiego wstępu i rozdziałów poświęconych konkretnym miesiącom.

We wstępie autorka uzasadniła, dlaczego zaczęła pisać tę książkę. Pokazała też inne rzeczy – to, że niewiele nas różni od naszych przodków, jak postrzega czas oraz co znajdziemy w książce. To zaledwie sześć stron tekstu, które wprowadzają w tematykę podręcznika.

Kolejne części to opis sposobów rozkładu kart. Każdy miesiąc podzielono na doby i przypisano im odpowiednie rozkłady. Posiadają one opis konkretnego dnia, streszczenie układu i jego charakterystykę. W informacjach na temat dni znajdziemy różne ciekawostki. Są na przykład dane na temat urodzin sławnych osób albo daty powstawania znanych dzieł. Układy mają swoje nazwy, są uzupełnione rysunkiem z wyglądem rozkładu. Na marginesach podano też pewne cytaty i anegdoty. Opisano również karty Tarota.


Książkę uzupełniają podziękowania i obszerny indeks. Znajdziemy w nim układy podzielone według kategorii na przykład – bajka, literatura, dom i rodzina, duchowość, finanse czy kino. Do każdej z nich dopasowano rozkład z informacją o jego dniu.

Pozycja jest wydana w ładny sposób. Delikatne ozdoby na brzegach kart sprawiają, że książka wygląda pięknie. Poza tym jest dość duża, co pozwoliło twórcom na nieoszczędzaniu na czcionce. Na dodatek zastosowano inny font w nagłówkach każdego dnia, co wyróżnia je i ponownie wpływa na wygląd pozycji.

Trzeba przyznać, że pomysł na ten podręcznik jest interesujący. Nie sądziłam, że można aż na tyle różnych sposobów rozkładać karty Tarota. Jestem jednak zaskoczona nazwami niektórych z rozkładów – na przykład Rozkład sprawy sądowej, Rozkład palety malarskiej Friedy Harris czy Rozkład horroru lovecraftowskiego. Trzeba mieć fantazję, by to wymyślić.

365 rozkładów Tarota polecam tym, którzy lubią poznawać nowe rzeczy i interesują się stawianiem kart. Podręcznik może być dla was inspiracją i źródłem informacji. Polecam, jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat Tarota. 


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:


7 komentarzy:

 1. Ciekawa pozycja, taka niecodzienna :) http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś Tarot mnie interesował. Teraz już mniej, ale kto wie czy się nie skusze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa publikacja i chociaż tarota sobie nie rozkładam, to może to być dobry prezent dla kogoś bardziej zainteresowanego tematem. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie interesowałam się tego typu rzeczami, bo od małego mówili mi, żeby nie wierzyć we wróżby czy horoskopy i chyba tak mi zostało :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, fajna sprawa! Kilka lat temu interesowałam się tarotem i ogólnie kartami. Ale wtedy babcia zrobiła swoje i mówiła mi, że to złe, grzech itp :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mi wydało się niezwykłe, że tyle osób w dzisiejszych czasach stawia karty, że aż podręczniki są wydawane... to przecież tak niewspółczesne.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo ciekawy artykuł będę wracać

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!