Ze stron wyrwane, cz. 13

Jeśli nic ci nie wychodzi, jeśli twoje życie jest nudne jak flaki z olejem, spójrz w lustro, wyciągnij rękę i powiedz "Chodź, będziemy tańczyć!" To działa. Przysięgam.
Perfekcyjna kobieta to suka, A.S. Girard, Feeria.

Nawet nie marzyłem o takim szczęściu wówczas, kiedy byłem tylko brzydkim kaczątkiem.
Baśnie, H.Ch. Andersen, Oficyna Wydawnicza G&P.

A nie tylko brzydkie, lecz takie duże i takie odmienne od wszystkich, wszystkich ptaków. Do nikogo, do nikogo niepodobne. A każdy szuka podobnych do siebie.
Ibidem.

Aby zostać wielkim wojownikiem, nie wystarczy być zręcznym i nieustraszonym. Trzeba mieć w sobie ducha wojownika i nieść go ze sobą wszędzie w sercu i umyśle. Trzeba być gotowym oddać życie za innych. Prawy rycerz nie poszukuje bogactw, honoru, sławy ani chwały. Podejmuje za to zadanie najtrudniejsze ze wszystkich: stawania się kimś lepszym. Codziennie staraj się być kimś lepszym. Nie tylko od innych, ale od siebie samego. Stawaj w obronie mniejszych i słabszych od siebie. Broń tych, którzy nie potrafią obronić się sami. Takie zadania nie są przeznaczeniem lekkoduchów; to przeznaczenie bohaterów.
Przeznaczenie bohaterów, M. Rice, Feeria.

Możliwe, że spędzę nawet kilka minut, szukając choćby śladu kolorowego powietrza, choć wiem, że go nie znajdę.
Lucas, K. Brooks, Media Rodzina.

Istnieje całe mnóstwo uczuć: miłość, nienawiść, gorycz, radość, smutek, podekscytowanie, zakłopotanie, strach, gniew, pożądanie, poczucie winy, wstyd, wyrzuty sumienia, żal...
I żadnego z nich nie potrafimy kontrolować.
Ibidem.

I może tak jest lepiej, bo niektóre rzeczy nie powinny być niczym więcej, jak tylko chwilą.
Ibidem.

Ludzie nie lubią nie wiedzieć, kim jesteś i nie lubią rzeczy, które odstają od reszty, to ich przeraża. Wolą diabła, którego znają, niż tajemnicę, której nie rozumieją.
Ibidem.

My - chwila. Tym właśnie byliśmy - jedynie chwilą. Nie było przeszłości, przyszłości, nie było niczego poza trwającą chwilą. Jakbyśmy byli zupełnie innymi ludźmi; ludźmi, którzy istnieją tylko w teraźniejszości.
Ibidem.

Czasem przychodzi dzień, kiedy gasną wszystkie światła i każdy, kogo spotykasz, jest zimny i zgorzkniały. Nikt nic nie czuje.
Ibidem.

Przyszłość jest już ustalona i czasem da się ją zobaczyć; poczuć. Można jej nie rozumieć, odrzucić, ale w duszy, w zakamarkach umysłu, i tak wiadomo, dokąd się zmierza. Wiadomo od samego początku.
Ibidem.

Nie zawsze można uniknąć złych rzeczy; czasem nie ma si wyboru. Po prostu trzeba robić to co uważa się za najlepsze w danej sytuacji.
Ibidem.

Potem wrócę do domu i będę żyć dalej. To naturalna kolej rzeczy. Trzeba nauczyć się z tym żyć. Końca nie będzie nigdy.
Ibidem.

Powiedział, że żal trwa wiecznie, a jeśli nie, to nie jest prawdziwy.
Ibidem.

Chwile, które wydają nam się wyjątkowe, bardzo szybko giną w codzienności.
Ibidem.

8 komentarzy:

 1. Z przyjemnością zapiszę sobie kilka cytatów. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam podobne posty z cytatami. Dwa ostatnie najbardziej do mnie trafiły. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ciągle planuję założyć sobie zeszyt z cytatami, ale jakoś mi to nie wychodzi hahah zawsze zapominam. Sporo tych cytatów już znam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzydkie kaczątko <3 Jedna z moim ulubionych bajek! :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie zbiory cytatów :)
  Publikuj częściej!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne cytaty, szczególnie ten pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię takie wpisy, z dzielenia się cytatami może wyniknąć sporo dobrego. Z kilkoma zdaniami z tego zbioru mogłabym polemizować - na przykład z cytatem o przyszłości. Gdyby każdy mógł się wczytać w siebie i domyślić się, dokąd zmierza, ludzie byliby o wiele szczęśliwsi. Albo żyli w o wiele nudniejszym świecie. Zależy. ; )

  Trzeci od końca najbardziej mi się podoba. Końca nie będzie nigdy. Super! : )

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!