"Jak przyciągnąć szczęście?" Richard WebsterWydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 239
http://www.illuminatio.pl/ksiazki/jak-przyciagnac-szczescie/

Richard Webster interesował się parapsychologią od dzieciństwa. Pierwszą książkę opublikował w 1972 roku. Od tego czasu napisał jeszcze kilka pozycji. Wiele z nich wydały polskie wydawnictwa. Jedną z nowszych pozycji jest Jak przyciągnąć szczęście?.

Szczęście to siła, która ma wpływ na nasze życie. W przypadku książki, o której mowa, szczęście utożsamiane jest z powodzeniem. Trzeba podchodzić do życia entuzjastycznie i wyzbyć się negatywnego nastawienia, by szczęście bywało z nami częściej. Warto jest też zaopatrzyć się w wartościowy cel, który będzie dla nas wyzwaniem wartym wysiłku i czasu. Pogoda ducha także pozwoli szczęściu trwać dłużej. Sposobów na przyciągnięcie szczęścia jest wiele – można przebywać z pozytywnymi ludźmi, powtarzać afirmacje, dbać o sobie, śmiać się czy nie zazdrościć. Możemy też korzystać ze szczęśliwych słów, kryształów czy amuletów. 

Książka jest typem poradnika. Autor, który jest narratorem, ujawnia się w niektórych zdaniach. Widać go głównie we wprowadzeniu. Podaje informacje na temat jego zainteresowania tematyką szczęścia. Potem tekst zmienia się nieco, styl jest odrobinę bardziej naukowy, nie widać już tego kontaktu z czytelnikiem. To dobrze, bo nie rozpraszamy się, tylko czytamy najważniejsze informacje.

W pozycji znajdziemy naprawdę aż 365 podpunktów, które podzielono według odpowiednich kategorii. W każdym rozdziale znajdziemy punkty, które zazwyczaj uszeregowane są chronologicznie (dni tygodnia czy miesiące) lub alfabetycznie (kamienie i kryształy). Teksty nie są długie, niektóre opisy to zaledwie kilka zdań. Dzięki temu nie jesteśmy przytłoczeni informacjami, a dostajemy jedynie to, co najpotrzebniejsze.
 


Graficznie książka prezentuje się naprawdę ciekawie. W środku znajdziemy ładnie zrobiony spis treści, który nie jest naćkany tekstem. Elegancko podzielone części wyróżniono w nim majuskułami. Każda nowa część w środku książki zaczyna się osobną kartką z tytułem i pięknym rysunkiem w tle. Zakończenia rozdziałów są sygnalizowane obrazkiem koniczyny. Wielkim plusem jest też nawiązanie fontów wewnątrz książki do tego z okładki. Dzięki temu mamy spójną graficznie pozycję, która cieszy oko.

Sam tekst również mi się podoba. Pomysł na pokazanie, jak sprawić, by nie opuszczało nas szczęście, jest interesujący. Niektóre z przykładów mogą być dla czytelników śmieszne – jak poznawanie nowych ludzi, by mieć szczęście. Jednak całość jest sensowna. Trzeba przyznać, że niektóre z opisanych rzeczy są zakorzenione w naszej kulturze i uznaje się je za przynoszące szczęście – jak podkowa czy czterolistna koniczyna. Inne rzeczy może nie przemawiają do mnie w 100%, ale ich wprowadzenie w życie nie przyniesie nam na pewno nic negatywnego – bo co złego może wyniknąć chociażby z ciężkiej pracy?

Książka jest czymś w rodzaju poradnika, jak zmienić niektóre elementy swojego życia czy nastawienia do świata, by było nam lepiej i by szczęście nas nie opuszczało. Przedstawiono w niej proste czynności, które wzbogacą nasze życie. Pomysł i wykonanie tej książki jest naprawdę ciekawy. 

Polecam tym, którzy chcieliby zobaczyć, jak sprawić, by szczęście było ciągle z nimi. Autor przekonuje, że wszystko zależy od nas i naszego nastawienia. Książka jest napisana przyjemnie, nie jest męcząca, to lektura, która może sprawić, że nabierzemy nieco dystansu i spojrzymy na niektóre sprawy inaczej. To nie tylko poradnik, jak mieć powodzenie w życiu, ale też jak po prostu być szczęśliwym.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:


9 komentarzy:

 1. W zasadzie nie jestem przekonana do takich książek. Jednak myślę, że w tej znalazłabym chociaż jedną godną uwagi radę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli wygląda na to, że jedna rada na każdy dzień roku :)
  jeśli znajdę w księgarniani z pewnością bliżej się jej przyglądnę, bo jest wspaniała propozycją na prezent :)
  serdecznie pozdrawiam i życzę udanych wakacji, zwariowana książkoholiczka ♥


  OdpowiedzUsuń
 3. Te książki z tego typu wydawnictw zawsze są pięknie wydawane z dbałością o szczegóły.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię tego typu poradników - o szczęściu, moim zdaniem powielają już znane nam wcześniej fakty, nope, lektura nie dla mnie.

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu do czasu czytuje taki poradniki. Do tego również z chęcią bym zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy potrzebuję do tego poradnika, bo uważam, że wszystko zależy od nas samych, jeżeli będziemy myśleć pozytywnie to wszystko się uda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim trzeba działać i samemu sobie zapracować na szczęście i sukces. Tego typu książki są dla życiowych nieudaczników liczących, że ktoś lub "coś" poprawi ich życie za nich...

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem coś takiego się przydaje - niby wiemy, ale nie jesteśmy tego w pełni świadomi. Bardzo ciekawa pozycja :)

  Zapraszam do mnie
  http://conlineatee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!