"Zadanka do rysowanka z kotem perskim Wilhelmem" Marta Sobalska


Wydawnictwo: Sfinks
Liczba stron: 16

http://www.sfinks.info/sklep/produkt/135464-zadanka_do_rysowanka_z_kotem_perskim_wilhelmem/

Marta Sobalska stworzyła cykl książeczek dla wydawnictwa Sfinks. Seria nosi nazwę Zadanka do rysowanka. Każda z części opowiada o innym zwierzątku.

W tomie, w którym poznajemy kota perskiego Wilhelma, znajdziemy zaledwie kilka stron. Każda z nich ma zadanie, które dziecko powinno wykonać. W jednym trzeba dokleić dołączone do zestawu naklejki, w innym coś narysować, a na końcu policzyć. Opis zadań to zaledwie jedno lub dwa zdania.

Już na pierwszej stronie za okładką mam coś, co możemy przeczytać. Tytuł i wiersz na temat Wilhelma wprowadzają do książki. Do tego legenda – dwa symbole, które potem pojawiają się na kolejnych stronach. Łatwiej dzięki temu zobaczyć, jakie zadanie nas czeka. 

W środku znajdziemy kolorowe i proste rysunki. Przypominają dziecinne malowidła. To ciekawy zabieg, bo pozwala maluchom wyżywać się artystycznie bez kompleksów. 

Środkową kartkę można wyrwać. Jest ona cała w naklejkach, które możemy wykorzystać do zadań. Są tak urocze, że sprawdzą się również jako ozdoby zeszytów. 

Zadania nie są trudne. Można je wykonać dowolnie. Nie jest narzucana forma, styl czy inne wymagania. Jest tylko opis, czego spodziewa się autorka. Na przykład dostajemy talerz, na którym powinniśmy narysować obiad Wilhelma, a co nim będzie to już zależy od nas. 

Ogólnie idea bardzo mi się podoba. Książka uczy kreatywności i jest pomysłowo zrobiona. Niewielka liczba stron sprawia, że nie można się zanudzić. Dzieci na pewno spędzą miło czas przy uzupełnianiu zadań.


Seria liczy obecnie sześć części. Książeczki rozwijają sprawności manualne, kształtują kreatywność i spostrzegawczość. Do tego pozwalają pobudzić wyobraźnię. Rysunki są świetną zabawą, dlatego warto zadbać o to, by dzieci miały te pozycje w swojej biblioteczce. To pożyteczne zajęcie, które na pewno zajmie je na kilka godzin.

Książkę można kupić tutaj - Księgarnia Internetowa Sfinks.info.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Sfinks:
www.sfinks.info/sklep/

4 komentarze:

  1. Chyba zakupię tę książkę dla syna mojego ciotecznego brata, który lubi sobie czasem pobazgrać, bo wydaje się dość fajna z tego, co piszesz :)

    http://leonzabookowiec.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie dla mojej córci :) ale będę miała ją na uwadze, w rodzinie są jeszcze młodsze dzieci, dla których książeczka mogłaby stać się wspaniałym prezentem :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!