Plan na miłość, Logan Ury

Autor: Logan Ury
Tytuł: Plan na miłość
Pełny tytuł: Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 400

Randkowanie w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, mimo że dzięki aplikacjom randkowym mamy znacznie więcej możliwości poznawania ludzi. Czasem stawiamy poprzeczkę zbyt wysoko, niekiedy nie rozmawiamy otwarcie o tym, czego oczekujemy od związku, a gdy coś się psuje, nie naprawiamy, tylko wyrzucamy. Jak budować świadomie związek? Jak znaleźć partnera, który będzie oczekiwał od życia tego samego co my? Czy przeciwieństwa się przyciągają? O tym przeczytamy w pozycji Plan na miłość Logan Ury.

Logan Ury jest psycholożką i coachem randkowania. To uznana na świecie ekspertka w dziedzinie miłości XXI w. Jej książka podzielona jest na trzy części – pierwsza dotyczy przygotowania do randkowania, druga samego umawiania się, a trzecia angażowania się w relację.

W tekstach podejmowane są tematy związane z szeroko pojętą miłością i związkami. Autorka pokazuje, że zdarza się, że oczekujemy, aż wymarzony partner spadnie nam z nieba i nic nie robimy, by sami poszukać kogoś, z kim można się związać. Ludzie sami zresztą nie wiedzą, czego oczekują od swojego partnera, o czym wspomina psycholożka. Pokazuje też, że czasem lepiej się rozstać, niż żyć z kimś z obawy o bycie singlem.

Autorka przytacza liczne przykłady z życia. Serwuje historie swoich „pacjentów”, ich przemyślenia i problemy. Pokazuje na tych przykładach, co robimy źle, jakie mamy podejście i założenia. To cenna rzecz, bo można zauważyć, że działamy czasem podobnie, a schematy są powtarzalne u różnych osób. Dodatkowo można dzięki temu mieć wrażenie, że autorka naprawdę zna się na rzeczy, skoro opowiada o osobach, które się do niej zgłaszają po porady.

Książka napisana jest lekkim językiem. Jej czytanie nie męczy. Autorka sporadycznie przytacza pewne fakty naukowe, ale wplata je sprytnie w tekst, nie możemy więc odczuć, że to pozycja naukowa. To poradnik o tym, jak randkować, by mieć szansę na udany związek. Podoba mi się, że autorka nie stawia się w roli mentorki, jest raczej jak koleżanka, która udziela cennych rad. Jej porady są proste i rzeczowe, przez co podczas lektury dziwimy się, jakie to wszystko może być łatwe. Przy okazji pokazanie różnych sytuacji i zachowań sprawia, że mamy wrażenie, jakby pisała o nas. Czasem podczas lektury czułam się tak, jakby autorka znała mnie i moje doświadczenia, podejście i wydarzenia z życia. Świetnie potrafiłam dopasować sytuacje z książki do samej siebie.

Plan na miłość to przyjemny poradnik, który przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Był sprawnie napisany, ciekawy, a tematyka ważna i ponadczasowa. Jeśli szukacie miłości, musicie sięgnąć po tę pozycję i prześledzić z nią swoje randkowe życie.

Za możliwość przeczytania powieści dziękuję Wydawnictwu Znak.

 

8 komentarzy:

 1. Podoba mi się to, że jest napisana łatwym językiem i jej czytanie nie męczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czemu, ale mnie sama okładka jakoś odrzuca i nawet nie zachęca do przeczytania opisu. Wiem, że ksiązek nie ocenia się po okładce, no ale...

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki, które czyta się szybko i leciutko :D Będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tym tytule, a brzmi całkiem ciekawie. Chociaż ja już odnalazłam swoją drugą połówkę ponad 10 lat temu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że skuszę się na tę lekturę gdy wpadnie mi w ręce.

  OdpowiedzUsuń
 6. poradników unikam, nie mam na nie czasu, ale skoro jest przyjemny w odbiorze to na pewno polecę paru osobom :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że już nie muszę szukać miłości - bo chyba nie odnalazłabym się w gąszczu tych wszystkich aplikacji i mam wrażenie, że ciężko trafić tam na kogoś wartościowego.

  OdpowiedzUsuń
 8. To może być bardzo fajna książka iysle, że mogłaby mi się spodobać. Koniecznie muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!