Zagrajmy! – Miszmasz!


Tytuł: Miszmasz!
Producent: Rebel
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-6

Co powiecie na trening spostrzegawczości podczas zabawy z rodziną lub znajomymi? Sprawdźcie Miszmasz!.

W grze znajdują się karty, które z dwóch stron mają rysunki. Niektóre ilustracje występują tylko raz, inne powtarzają się dwa lub trzy razy. Gracze otrzymują plik kart i wykładają na stół pierwszą z góry, odsłaniając obrazek z dołu tak, by wszyscy widzieli. Zadaniem każdego uczestnika jest znalezienie pary. Wygrywa ten, kto zdobędzie 5 zestawów par lub trzech kart o tym samym rysunku. Brzmi banalnie? Ale wcale nie jest tak łatwo!

Pierwsza i największa trudność to ilustracje. Są kolorowe, zwariowane niczym stroje w latach 70. XX wieku. Niekiedy zdarza się, że wzory wyglądają podobnie, łatwo się więc pomylić. Gra wymaga skupienia, bo łatwo przeoczyć jakąś parę. 

Druga trudność polega na tym, że wcale nie możemy czuć się pewnie podczas gry. Jeśli zdobędziemy parę, a na stole pojawi się trzecia karta z kompletu, inny gracz może nam ukraść naszą parę i zabrać całą trójkę do siebie. To samo dotyczy kart w talii, a dokładniej tej na górze. Przez to gra staje się nieprzewidywalna.

Są też zasady, które określają sposób zdobywania kart i kary za pomyłkę. Nie jest tego dużo, zasady nie są skomplikowane, podkręcają jednak rozgrywkę. W instrukcji znajdziemy też kilka wariantów gry. Można je dopasować do graczy, bawić się wspólnie lub rywalizować.

Zasady gry są banalnie proste, łatwo je zapamiętać i wytłumaczyć. Gra uczy spostrzegawczości i rywalizacji, trenuje skupienie. Można w nią grać wielokrotnie i nigdy się nie nudzi. Dodatkowo ma kilka wariantów gry, co urozmaica rozgrywkę. Spróbujcie sami, świetna sprawa!

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!