Antybiotyki z apteki Pana Boga | Domowa spiżarnia zdrowia, Zbigniew T. Nowak


Autor: Zbigniew T. Nowak
Tytuł: Antybiotyki z apteki Pana Boga | Domowa spiżarnia zdrowia
Wydawnictwo: AA

Medycyna naturalna radziła sobie doskonale przez wiele lat. Wraz z popularyzacją leków odeszliśmy od leczenia się ziołami i kwiatami, naturalnymi antybiotykami, które pomagały pokoleniom przed nami. Zbigniew T. Nowak postanowił przypomnieć, które rośliny działają na co. Jego książki – Antybiotyki z apteki Pana Boga i Domowa spiżarnia zdrowia – pokazują, jak korzystać z leczniczych właściwości ziół i nie tylko.

W książkach znajdziemy masę informacji na temat dobroczynnych właściwości ziół, kwiatów, owoców, przypraw. Dowiedzieć się można, na jakie schorzenia pomagają i co zawierają. Autor podaje też informacje na temat tego, do czego przydaje się dana rzecz w kuchni. Serwuje też szereg rad na temat opisywanych produktów. 

Poza dawką informacji są też przydatne i proste przepisy na wykorzystanie produktów. Można przygotować z nich syropy, dżemy, galaretki, przeciery, olejki czy balsamy. Każdy przepis ma nie tylko składniki, lecz także szczegółowo opisane przygotowanie i informację na temat tego, na co się stosuje daną rzecz i jak z niej korzystać.

Teksty ozdobiono zdjęciami. To ilustracje nie tylko opisywanych produktów, lecz także fotografie zrobionych z nich rzeczy. To miłe urozmaicenie treści, które sprawia, że książki wyglądają niczym miniencyklopedie. 

Dużą zaletą książek jest sięganie po łatwo dostępne produkty, które dobrze znamy, jak owoce czy zioła. Warto poczytać, jakie mają właściwości i na co mogą pomóc. Taka dawka wiedzy nikomu nie zaszkodzi. Wszystko opisane jest prosto i jasno, przez co lektura nie męczy. 

Antybiotyki z apteki Pana Boga i Domowa spiżarnia zdrowia nie są książkami do poduszki, które czyta się jednym tchem. To raczej poradniki połączone z książkami kucharskimi, po które można sięgnąć w każdej chwili i przeczytać dowolny fragment, by dowiedzieć się czegoś nowego. Na pewno przypadną do gustu osobom ciekawym świata, które chcą jeść świadomie i pomóc swojemu organizmowi w zwalczaniu drobnych schorzeń.

Książki otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa AA:
 

1 komentarz:

  1. Nasze babki same robiły rózne lekarstwa z ziół ktore rosły przy domach. W dzisiejszych czasach, ludzie juz tego nie praktykują a szkoda. Nie ma nic lepszego niż naturalne lekarstwa.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!