Zombie w wielkim mieście – iZombiePodczas imprezy Olivia zostaje przypadkowo zadrapana przez zombie i sama zamienia się w nieumarłego demona. Je mózgi, jest blada i ma jasne włosy, ale poza tym się nie zmieniła – mówi, myśli, pracuje. Musiała jednak całkowicie odciąć się od starego życia – zatrudniła się w kostnicy, zerwała z narzeczonym i odsunęła od rodziny. Niemal nikt nie wie, że jest zombie – tylko kolega z pracy, który sam odkrył, że coś jest z Liv nie tak. Dziewczyna korzysta ze swojej nowej sytuacji – dzięki zjedzonym mózgom jest w stanie pomóc policji rozwiązać kryminale sprawy dotyczące osób, które stały się po śmierci posiłkiem Olivii.

iZombie jest serialem, w którym główną rolę gra Rose McIver. Obecnie możemy oglądać trzy sezony, w których zobaczymy też Roberta Buckleya, Malcolma Goodwina, Davida Andersa, Rahula Kohliego i Aly Michalka.

Główna bohaterka, Olivia, nawet jako zombie jest dobra, pomocna i oddana. Myśli o innych zamiast o sobie. Martwi się o bliskich, których musiała odsunąć po przemianie. Poza tym nie chce zmienić się w bestię, dlatego nie morduje ludzi, by zjeść ich mózgi. Jest uczynna i słodka, dowcipna i przyjacielska.

Olivia jest intrygującą postacią. Przyzwyczaiła się do tego, że jest zombie, choć wcale nie było to łatwe. Dokonała kilku ważnych wyborów mających na celu dostosowanie jej obecnego życia do tego, kim jest. Musiała zrezygnować z miłości, seksu, odsunęła się od bliskich. Żywi się mózgami i przez to ma wizje dotyczące życia osób, które właśnie zjada. Ponieważ pracuje w kostnicy, nie musi uciekać się do mordowania ludzi, mimo to potrafi być silna i niebezpieczna, gdy górę bierze instynkt zombie zamiast ludzkiego. Jednak nie tylko wizje są nowością w jej życiu. Po zjedzeniu mózgu zachowuje się tak, jak jego właściciel, co wypada często komicznie – na przykład gdy nagle zaczyna mówić jak nastolatek bądź ubierać się jak dama z wyższych sfer.

Jest też kilku innych bohaterów, których możemy podziwiać w tym serialu. Jednym z nich jest Major, były narzeczony Liv, który z odcinka od odcinek coraz bardziej drażni widzów swoim niepoważnym zachowaniem. Kolejnym jest szef Olivii, Ravi, który pomaga jej, jak tylko może. Jest jeszcze Babinaux, z którym współpracuje kobieta podczas spraw kryminalnych. Najciekawszą postacią jest jednak Blaine, który postanawia zarobić na zombie.

Tematykę serialu można podzielić na dwa główne wątki. Pierwszy dotyczy Olivii i jej egzystencji, prób ratowania przyjaźni, szukania swojego miejsca w tym nowym życiu. Drugi skupia się na rozwiązywaniu spraw kryminalnych, w których pomaga Olivia, udając medium, a tak naprawdę mając wizje dzięki mózgom ofiar. Dodajmy do tego wątki poboczne, które dotyczą innych postaci – najciekawszy związany z biznesem Blaina – i mamy całkiem niezły serial kryminalny.

iZombie to udany serial kryminalny z ciekawym pomysłem na scenariusz. Nie tylko kolejne zbrodnie są interesujące, ale też wątki związane z Liv i jej znajomymi wciągają. Niektóre są nużące, inne zabawne, inne wzruszające. Wszystko zostało dobrze wyważone. W iZombie nie przeszkadza mi nawet to, że zombie myślą, chodzą i wcale nie są głupimi, rozpadającymi się istotami. To obraz, który sprytnie łączy dwa światy, dając przy tym całkiem ciekawe i świeże spojrzenie na serial kryminalny. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zerknąć, spróbujcie, zobaczcie, czy podoba wam się ta konwencja.

2 komentarze:

  1. Chyba nie dla mnie, przejadły mi się seriale i filmy tego rodzaju. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zupełnie nie moje klimaty, ale przekażę komuś kto lubi :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!