Narodowe Czytanie Quo Vadis
Narodowe Czytanie to projekt zapoczątkowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ma on uczcić Międzynarodowy Dzień Czytania. W tym roku świętujemy go w sobotę, 3 września. 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Polski od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W kolejnych edycjach czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Sienkiewicza i Lalkę Prusa. W akcję włączają się biblioteki, aktorzy, działacze społeczni. Fragmenty powieści można usłyszeć w parkach, na placach i rybkach w całej Polsce i poza granicami kraju. W ubiegłym roku Lalkę przeczytano w ponad 1 600 miejscowościach.
W tym roku wśród lektur, które brały udział w głosowaniu internautów znalazły się: Wesele, Chłopi, Popioły, Noce i dnie i Quo Vadis. Zwyciężyła ta ostatnia powieść. Podobnie jak w poprzednim roku będzie można ją usłyszeć m.in. w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Program TU. Dla osób, które nie mogą dotrzeć do Warszawy, Polskie Radio udostępniło transmisję na żywo z wydarzenia: narodoweczytanie.polskieradio.pl.

Info za: klik.

1 komentarz:

  1. Brałam udział w II i III edycji. W naszym mieście z każdej ze szkół wychodzi delegacja i uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i władze miasta spotykają się w bibliotece i czytają ulubione fragmenty. Całość jest połączona narracja i wychodzi małe przedstawienie. Super sprawa. ;)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!