Niesportowe zachowania – "Gracze"Spencer Strasmore jest byłym zawodnikiem futbolu. Po zakończeniu kariery sportowej zaczyna zajmować się doradzaniem innym zawodnikom. Nie jest to łatwe – imprezowy styl bycia futbolistów, chętnie wydawanie przez nich pieniędzy i skandale sprawiają, że Spencer nie raz musi gasić pożary medialne, ratując tym samym kariery młodych sportowców. Czy wszystkie jego decyzje i inwestycje w świeżą krew będą słuszne i opłacalne?

Gracze to serial HBO, który zadebiutował na ekranach w 2015 roku. Obecnie ma trzy sezony, łącznie trzydzieści półgodzinnych odcinków. W obsadzie zobaczymy Dwayne’a Johnsona w roli Spencer, Omara Bensona Millera jako Charlesa, Johna Davida Washingtona, który wciela się w postać Ricky’ego, Roba Corddry’ego grającego Joe, Troya Garity jako Jasona, Donovan Carter w roli Vernona, a także Taylor Cole, LeToyę Luckett, Ellę Thomas i Jazmyn Simon.

Choć serial opowiada o życiu futbolistów, skupia się nie na tym, co na boisku, tylko na prywatnej stronie ich egzystencji. Sportowcy trenują, owszem, ale głównie serwuje się nam wątki dotyczące zmian drużyny, kariery, problemów rodzinnych, braku funduszy, negocjowania stawek. Są też tematy związane ze skandalami medialnymi i trudnym wpasowaniem się do nowej drużyny. Futboliści lubią poszaleć na imprezach, a zdjęcia z ich pijackich wybryków stają się łakomym kąskiem dla gazet i portali plotkarskich. Czasem wystarczy jedna rysa na wizerunku, która może zaważyć na dalszej karierze.
 
HBO, źródło
Spencer, główny bohater, dba o to, by na światło dzienne nie wychodziły tego typu skandale. Doradza także młodym zawodnikom, ale przede wszystkim jest ich mentorem. Sam był futbolistą, wie, co wiąże się z tym zawodem. Mężczyzna wierzy w swoich podopiecznych, dlatego ręczy za nich, a nawet pożycza prywatne pieniądze, przez co sam zaczyna mieć problemy.
 
HBO, źródło
Ciekawe są także wątki związane z relacjami między zawodnikami a ich rodzinami. Każdy ma jakieś problemy. Mamy męża, który jest wierny swojej żonie, ale kusi go życie, które prowadzą koledzy. Czy zdecyduje się zaryzykować dobre relacje z żoną dla chwilowej przygody? Inny bohater, który wierność ma za nic, nie umie odmówić sobie zaliczenia jakiejś pięknej kobiety. Jego żona przymyka oko na jego wysoki, ale przecież pewnego dnia jej cierpliwość się skończy…
 
HBO, źródło
Serial jest niezły, choć nagrany jakoś dziwnie. Na początku nie mogłam się w niego wkręcić, sceny były dla mnie zbyt dynamiczne, przejścia między nimi były mało płynne. Jednak to tematyka najbardziej mnie do niego zachęciła. Pokazanie prywatnej strony życia sportowców jest interesujące, i choć ich problemy są dla mnie dość odległe, to dobrze się to ogląda. Plusem jest też fakt, że to raczej lekki serial – nie ma tu tematów, na których trzeba się niesamowicie skupiać, oglądanie ma nas raczej zrelaksować, ale z drugiej strony nie ogłupić. Dobrze, że odcinki są półgodzinne, a nie dłuższe – w sam raz na wieczorny seans.
 
HBO, źródło
Jeśli szukacie ciekawego, ale niemęczącego serialu, w którym nie musicie czekać do końca sezon, by zamknąć pewne wątki, Gracze są dla was. Nawet jeśli nie jesteście fanami sportu, możecie zacząć oglądać ten obraz, ponieważ skupia się on na pokazaniu drugiej strony życia zawodników.

2 komentarze:

  1. Cieszy mnie fakt, że nie jest to serial w pełni o sporcie, a bardziej o problemach zawodników. Myślę, że mogłabym w przyszłości się z nim zaznajomić.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!