"Królik Iluzjonista" Patricia GeisAutor: Patricia Geis
Wydawnictwo: IUVI
Liczba stron: 32

http://www.taniaksiazka.pl/krolik-iluzjonista-i-festiwal-sztuk-magicznych-patricia-geis-p-791556.html

Królik Iluzjonista Patricii Geis to pozycja dla całej rodziny. Książka jest zbiorem sztuczek magicznych, które najmłodsi mogą wykonywać samodzielnie. To przede wszystkim zadania polegające na oddalaniu kartek, zamykaniu odpowiedniego oka bądź wpatrywaniu się w konkretne formy. 

W pozycji znajdziemy ponad 25 sztuczek iluzji optycznych. Niektóre z nich są znane z Internetu, inne to raczej mało popularne obrazki. Oszukujemy wzrok, wpatrując się z ciemniejsze kształty lub kolorowe wzory, a potem odkrywamy, że coś się zmienia. Dzięki temu jesteśmy widzami niesamowitego spektaklu w wykonaniu wielkiego maga Królika.

Królik Iluzjonista jest naszym przewodnikiem po świecie magii. Książka napisana i narysowana jest tak, że mamy wrażenie, że mag wykonuje specjalnie dla nas swoje sztuczki. Czujemy się jak na przedstawieniu. Tekstu nie jest dużo, większość kartki zajmują rysunki.

Pomysł na tego typu pozycję jest świetny. Rozbudza ciekawość dziecka i daje mu wiele zabawy. Na dodatek ciągle można ją powtarzać od nowa, bo nasz wzrok się nie przyzwyczai do tego, co ma przed sobą. Wykonanie też jest niezłe, chociaż niektórych sztuczek nie mogłam rozgryźć. Pomysł na pokazanie dziecku złudzeń optycznych to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Dzięki temu maluchy zobaczą, że nie wszystko, co mają przed oczami, jest prawdziwe, a ich wzrok może spłatać im figla.

Także forma zaprezentowania sztuczek jest fantastyczna. Oszczędne w treść karty, wielkie rysunki i przyjemny magik, który naprawdę specjalnie dla nas wystawia przedstawienie to świetny pomysł. Na pewno dzieci z przyjemnością spędzą czas z Królikiem Iluzjonistą, a i rodzice będą się z nimi świetnie bawić.

Jeśli szukacie niebanalnej książki dla swoich maluchów, na pewno powinniście sięgnąć po tę. Królik Iluzjonista to pozycja dla osób, które chcą pokazać swoim dzieciom coś nietypowego, oryginalnego i dla nich pewnie jeszcze niespotkanego. To będzie dla nich świetna przygoda i zabawa, gdy będą odkrywać magiczne sztuczki. Koniecznie poszukajcie tej książeczki.


Opisywana książka należy do kategorii Nowości Księgarni Tania Książka:
taniaksiazka.pl


3 komentarze:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!