"Imagimorphia" Kerby RosanesTytuł: Imagimorphia
Tytuł oryginalny: Imagimorphia
Wydawnictwo: K.E. Liber
Liczba stron: 96

http://www.taniaksiazka.pl/imagimorphia-kerby-rosanes-p-773067.html

Jakiś czas temu Polskę opanował szał na kolorowanki. Dzięki nim można się odstresować, zapomnieć na chwilę o rzeczywistości i dobrze się bawić. Nie dziwi więc, że na polskim rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej tego typu książek. Niektóre miały proste wzory, inne nieco bardziej skomplikowane, jednak to książki tworzone przez Kerby Rosanes podbiły serca nie tylko Polaków, lecz także miłośników kolorowanek na całym świecie.

Jego nowa pozycja, Imagimorophia, zawiera kilkadziesiąt wzorów – czasem zajmujących jedną, czasem dwie strony. Dominującym motywem jest motyw zwierzęcy, jednak nie tylko on pojawia się w tej kolorowance. Mamy też np. czaszki, budynki czy pociąg. Co ważne w przypadku tego autora, jego rysunki to nie tylko proste linie pokazujące kształt. Każda ilustracja składa się z kilku warstw. Na pierwszy rzut oka widzimy całość – na przykład portret ptaka. Jednak już za chwilę nasze spojrzenie rejestruje szczegóły – pojawiające się wśród piór klejnoty, korale czy biżuterię.

Czasem rozpoznać też można charakterystyczne dla autora rysunki, wśród których ukryte są różnego rodzaju stworki i ludziki. Wkomponowano je w obraz, dzięki czemu widzimy najpierw całość, a potem dostrzegamy kolejne składowe tworzące obraz. To naprawdę świetna zabawa, odkrywać podczas kolorowania nowe rzeczy.

Warto przyjrzeć się bliżej stworkom, które tworzą wzory. Są niewielkie, ale precyzyjne. To twarze, owady czy rzeczy codziennego użytku, ale też kwiaty i nieokreślone istoty. W tych częściach, które wypełniają, naprawdę wiele się dzieje. Trzeba uważnie przyglądać się temu, co kolorujemy, bo może okazać się, że jest to jeszcze futro stworzenia, a nie już część postaci. Wyjątkowo w tej kolorowance dużo więcej jest rzeczy konkretnych, a nie abstrakcyjnych ludzików – na przykład śrubki, rurki i trybiki to obecnie bardzo często spotykany na kartach tej kolorowanki motyw.

Na końcu książki znajdziemy też spis obiektów, które powinniśmy odszukać na rysunkach, podczas kolorowania. Pokazano tu rzeczy, które wpleciono we wzory i zapisano liczbę. Tyle razy powinny dane rzeczy wpaść nam w oko. Dla tych mniej uważnych jest też ściągawka na końcu książki.

Plusów kolorowanki jest kilka. Po pierwsze kartki, które są dość grube. Dzięki temu nawet kolorując cienkopisami czy flamastrami, nie musimy się martwić o przebicie na drugą stronę. Po drugie same wzory – bardzo różnorodne, czasem z większą ilością szczegółów, czasem z mniejszą. Każdy znajdzie tu coś interesującego.

Imagimorphia to zabawa na wiele godzin. Przy okazji pozwala się wyciszyć i odprężyć. Relaks podczas kolorowania gwarantowany. Do tego kolorowanki sprawiają, że się skupiamy i możemy poćwiczyć swoją kreatywność i zręczność.


Opisywana książka należy do kategorii Nowości Księgarni Tania Książka:
taniaksiazka.pl


1 komentarz:

  1. Kocham te kolorowanki, a ta wydaje się być szczególna ;)
    http://justboooks.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!