"Zimowa kraina czarów" | "Kolorowe Boże Narodzenie"Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 128

http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/kolorowanie-dla-doroslych/zimowa-kraina-czarow-praktykowanie-uwaznosci-przez-sztuke-kolorowania,p1213747176Kolorowanki ciągle podbijają serca Polaków. Wydawnictwo Amber proponuje im więc coraz nowsze wzory, które zachwycą nawet najwybredniejszych.

Zimowa kraina czarów składa się z kilkudziesięciu obrazków przedstawiających, zgodnie z tytułem, zimę. Znajdziemy tu obrazki przedstawiające krajobrazy, szczegóły zimowe, detale świąteczne i wiele innych rzeczy, które związane są z tą porą roku. Bardziej lub mniej szczegółowe ilustracje pozwalają świetnie się bawić.

Obrazki umieszczono na prawej karcie. Na odwrocie, czyli po lewej, mamy cytat z informacją o autorze. Kartki są dość grube, da się malować flamastrami. Są białe, dobrze przyjmują kolory. Format przypominający A4 pozwala na umieszczenie w kolorowance sporych obrazków. 

Różnorodność kolorowanek zachwyca. Niektóre z nich to krajobrazy, widoki zimowe, umieszczone na całej stronie. Są szczegółowe, duże i można spędzić nad nimi kilka godzin. Inne to pojedyncze rzeczy, jak płatek śniegu. Tym również nie brakuje szczegółów, jednak są nieco mniejsze, dlatego spędza się nad nimi mniej czasu. 

Autorami ilustracji są Lizzie Harper i Christina Hart-Davies. Kolorowanka została wydana w ramach popularyzowania sztuki uważności. To dość popularny obecnie motyw na świecie. Uważność zmniejsza stres, pozwala się skupić, zwiększyć radość życia, wzmacnia inteligencję emocjonalną, a nawet pomaga zwalczyć nałogi. Często musimy bardzo się skupić, by dobrze pokolorować obrazki. Linie nie są jednoznaczne, a zmiana koloru w chociaż jednej części może zepsuć ilustrację.

Jedynym minusem kolorowanki, według mnie, jest sam śnieg. Nie kolorowałam go, a niektóre obrazki miały go dość sporo, dlatego z pozoru skomplikowane wzory, kończyłam dość szybko. Być może innym to się spodoba, bo będą mogli wymyślić, jak zagospodarować białe plamy.

Ogólnie kolorowanka jest bardzo ładna. Wzory są ciekawe i różnorodne. Pozwalają się odprężyć, odstresować i świetnie bawić. To zajęcie na kilka godzin. Pomysł na tematyczną kolorowankę jak zawsze mi się podoba. Świetny pomysł na okres świąteczny i zimowy. Ponieważ za oknem nie ma śniegu, możemy go sobie chociaż pokolorować.

Polecam fanom kolorowanek. Spodoba się wam ten zbiór, ponieważ przypomina śnieżne czasy i piękne zimy. Przy okazji to świetna zabawa, która pozwala się skupić i trenować uważność.


Tytuł oryginalny: Christmas Patterns
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 128

http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/kolorowanie-dla-doroslych/kolorowe-boze-narodzenie-antystresowe-kreatywne-kolorowanie-nie-tylko-dla-doroslych,p2101786020Kolorowanki to nie tylko świetna zabawa dla dzieci. Od kilku miesięcy coraz częściej sięgają po nie także dorośli. Jedną z nowszych kolorowanek jest wydana przez Amber pozycja Kolorowe Boże Narodzenie.

Zgodnie z tytułem, w książce znajdziemy ilustracje związane ze świętami Bożego Narodzenia. W środku znajdziemy bombki, ozdoby świąteczne, ostrokrzewy, skarpety, prezenty czy ptaki. Wszystko związane z obchodzonymi w grudniu świętami. Do świątecznego klimatu nie pasują mi trochę kwiaty, które dość często się pojawiają na kartach książki. 

Obrazki są bardzo zróżnicowane. Niektóre to wzory na dwie strony. Mają cienkie lub grube linie. Znajdziemy na nich skomplikowane układanki lub proste, złożone zaledwie z kilku fragmentów, kolorowanki. Ten ogrom wyboru sprawia, że nie można się znudzić podczas kolorowania. 

Obrazki mają różnych autorów. To widać w ich stylu i różnorodności tematycznej. Chociaż główny temat to Boże Narodzenie, nawiązania w niektórych ilustracjach są dość luźne. Inne to rzeczy kojarzące się ze świętami – choinki, słodkości, prezenty czy bombki.

Podoba mi się, że w kolorowance jest tak dużo wzorów. Dostępne są po obu stronach kartki, w tej pozycji nie ma cytatów. To zabawa na wiele godzin. Wzory są piękne, dobrane do tematu, ciekawie przedstawione. Nowością dla mnie jest twarda okładka. Tego się nie spodziewałam, chyba nie miałam jeszcze okazji spotkać kolorowanki w takiej okładce.

Ogólnie kolorowanka mnie zachwyciła. Wzory są ciekawe, całość jest dobrze wydana. Pozwala się oderwać od rzeczywistości. To doskonała zabawa, pomysł na prezent i miłe spędzenie czasu.

Polecam lubiącym kolorować. Chociaż święta już za nami, warto spędzić jeszcze kilka chwil, by przypomnieć sobie ich atmosferę. A to na pewno mamy zagwarantowane dzięki tej pozycji.


Książki otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Amber:


4 komentarze:

 1. Jak zapewne wiesz...uwielbiam kolorowanki dla dorosłych ;) Z przyjemnością sięgnęłabym po obie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna czaję się na takie kolorowanki, a te wydają się świetne :D
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kolorowanki, ale szkoda mi na razie pieniędzy na to, żeby je sobie kupić. Może kiedyś w końcu się zbiorę i jedna z nich do nie trafi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że mogą to być ciekawe propozycje na prezent.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!