"Krajobrazy"Tytuł: Krajobrazy
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 128

http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/kolorowanie-dla-doroslych/krajobrazy-praktykowanie-uwaznosci-przez-sztuke-kolorowania,p484184443
Wydawnictwo Amber to lider w wydawaniu kolorowanek dla dorosłych. Jedną z nowszych propozycji jest kolorowanka Krajobrazy.

Kolorowanka ma ilustracje związane tematycznie z tytułem. Pojawiają się obrazy gór, lasów, jezior, wysp i pól. Zróżnicowanie wzorów jest duże, każdy znajdzie tu coś interesującego. Kadry też są różne – niektóre to zbliżenia na szczegóły – na przykład owoce – a inne to pejzaże.

Krajobrazy nie są zwykłą kolorowanką. Ich celem jest trening uważności. Uważność zmniejsza stres, zwiększa radość z życia, wzmaga inteligencję emocjonalną i pozwala zwalczyć nałogi. To dość popularny obecnie trend, który rozwija się bardzo dynamicznie na świecie. Kolorowanka ma pokazać, że uważność jest potrzebna i łatwo ją w sobie rozbudzić.

Dlatego właśnie ilustracje nie są zwykłymi pejzażami. Podzielono je linijkami, tworząc mniejsze części całości obrazu. Trzeba naprawdę się skupić, by zobaczyć to jako jeden krajobraz. Dzięki temu podchodzimy do kolorowania z rozwagą i uważnością właśnie. Jedna źle pokolorowana część psuje cały obrazek. Trzeba odciąć się od innych spraw i poświęcić kolorowaniu, by stworzyć coś spójnego.


Obrazki znajdują się po prawej stronie kolorowanki. Z lewej zostawiono białą stronę, na której umieszczono cytaty. Złote myśli dotyczą życia. Pochodzą od znanych filozofów, myślicieli, autorów czy lekarzy. Są napisane prostą czcionką, nie są udziwnione. Ciekawie dopełniają ilustracje w kolorowance.

Podoba mi się pomysł na tę kolorowankę. Jest inna niż wszystko na rynku. Pozwala nie tylko dobrze się bawić, wyciszyć, odstresować, lecz także zapoznać z techniką uważności. Udziwnione rysunki sprawiają, że naprawdę się skupiamy podczas ich kolorowania, uważniej dobieramy barwy i sprawdzamy całość, planujemy i myślimy o efekcie finalnym. 

Przyznaję, że gdy otworzyłam pierwszy raz tę kolorowankę, byłam zaskoczona. Nie bardzo wiedziałam, jak do niej podejść. Ilustracje wydawały mi się dziwne. Jednak wstęp na początku kolorowanki rozwiał moje wątpliwości i wyjaśnił, dlaczego właśnie tak ona wygląda. Uważam, że to genialny pomysł na stworzenie takiej kolorowanki.

Polecam osobom, które lubią nowości. To ciekawa kolorowanka, która pozwoli wam się oderwać od codziennych spraw. Może dzięki niej staniecie się bardziej uważni, spostrzegawczy i drobiazgowi w pozytywnym sensie.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Amber:

6 komentarzy:

 1. Ja jeszcze nie koloruję. Teraz niemal wszyscy to robią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie nadążam już za tymi wszystkimi kolorowankami ;o

  OdpowiedzUsuń
 3. Wolę kolorowanki z większą ilością szczegółów, ale kolorowanka to kolorowanka, i tak daje kupę zabawy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę zmobilizować się w święta i zacząć moją kolorowankę wreszcie wypełniać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolorowanek ciąg dalszy :) Za każdym razem coraz bardziej mnie zaskakujesz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa sprawa, pozwala się wyciszyć. Dzięki temu, że trzeba myśleć i planować jak ją pokolorować pozwala przestać myśleć o problemach które nas dotykają. Pół godziny kolorowania dziennie przepisywana jako terapia dla wszystkich z nerwicą! :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!