Ze stron wyrwane cz. 18Zabójstwo to zwykłe morderstwo, tyle że odrobinę bardziej precyzyjne.
Książę cierni, M. Lawrence, Papierowy Księżyc.

Gramy w grę, w której jesteśmy bogami, w której dokonujemy wyborów, w której świat podąża za nami. Udajemy, że odcięliśmy się od dziczy. Że nasze panowanie sięga głęboko, że cywilizacja jest więcej niż tylko ułudą, że rozum będzie nam towarzyszył, kiedy znajdziemy się w ciemności.
Ibidem.

Tam gdzie miłość zawodzi, siłę daje nienawiść.
Ibidem.

Tchórzy należy traktować w szacunkiem. Tchórze lepiej wiedzą, jak zadać cios. Jeżeli nie zostawisz tchórzowi drogi ucieczki, jesteś zgubiony.
Ibidem.

Czasem trzeba wyjść z tłumu, przekroczyć granicę. Zdobyć się na odwagę i wyciągnąć ręce po szansę, jeśli się czegoś bardzo pragnie.
Afgańska perła, N. Hashimi, Wydawnictwo Kobiece.

Wiesz, co mówi się na temat ludzkiej duszy? Że jest twardsza niż kamień i jednocześnie bardziej delikatna niż płatki kwiatów.
Ibidem.

Wczoraj wrogowie, dzisiaj przyjaciele. Zmieniają tylko maski.
Ibidem.

Ile razy mi się zdaje, że już dochodzę do prawdy, przekonuję się, że mam tyle, co nic.
Aplikacja, L. Miller, Feeria.

Głupcowi pisane jest powtarzać historię. Mądry człowiek ma dość rozumu, by tego uniknąć.
Ibidem.

Od zakochania jeszcze daleka droga do miłości. Dopiero kiedy przebrniesz przez sieć awantur, nieprzespanych nocy, chwil, w których wydaje ci się, że jesteś najszczęśliwszą osobą na świecie, dopiero kiedy z powodu drugiego człowieka rozdasz miliony uśmiechów i wypłaczesz niezliczoną ilość łez, nauczysz się go kochać.
Kiedy wolność mówi szeptem, M. Senator, Videograf.

Każdy człowiek jest inny. Jednemu potrzeba całego życia, żeby powiedzieć „kocham”, a drugiemu wystarczy jeden dzień, i to wcale nie oznacza, że ten pierwszy kocha bardziej.
Ibidem.

3 komentarze:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!