"Kolorowanka. Motyle"Tytuł oryginalny: Colouring Butterflies
Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 96

http://vesper.pl/produkty/konfigurator/nowosci/213/kolorowanka-motyle-ponad-40-pieknych-ilustracji-wraz-z-planszami-do-kolorowania/7863
Wydawnictwo Vesper wydaje kolorowanki, które dotyczą m.in. natury. Wśród ich zbiorów znajdziemy kwiaty czy ryby. Wydali także Motyle, które zawierają tradycyjnie ponad czterdzieści plansz do kolorowania.

Wydawnictwo kolejny raz postawiło na podział – z lewej mamy rycinę oryginalną, z prawej reprodukcję do kolorowania. W ilustracjach usunięto tło oraz cieniowanie, mamy puste wzory, które możemy dowolnie zagospodarować. 

Ilustracje zaczerpnięto z Biblioteki przyrodnika sir Williama Jardine’a. Linoryty wykonał William Lizars. Motyle uchwycone w ich naturalnym środowisku, na tle przyrody. Kolory są przytłumione, lekko żółtawe odcienie sprawiają, że kolorowanka nabiera charakteru. Można poczuć się jak przy przeglądaniu encyklopedii z XIX wieku. Tło jest jedynie zarysowane, nie odciąga wzroku od głównego tematu – motyli. Oryginały mogą posłużyć jako inspiracja. 

Na początku książki znajdziemy spis treści. Czterdzieści cztery ryciny podpisano, podając łacińskie nazwy. Ponieważ na niektórych obrazkach znajdują się motyle z różnych gatunków, wyróżniono je cyframi, by czytelnik mógł je rozróżnić.


Wzory do kolorowania są piękne. Niektóre motyle są wielkie, inne nieco mniejsze. Pojawiają się w różnych pozach, są też larwy. Mają mniejsze i większe części do pokolorowania. Ilustracje są dość szczegółowe, uwzględniają fragmenty wyglądu motyli. 

Podoba mi się, że temat kolorowanki jest spójny. Umieszczono tu kilkanaście różnych gatunków motyli. Są dość różnorodnie pokazane – niektóre to małe owady, inne są wielkie. Nie można powiedzieć, że są jednakowe. To kolorowanka, w której znajdziemy kilkanaście różnych ujęć tematu głównego.

Moim zdaniem sięganie po dawne pozycje i wyciąganie z nich ilustracji do kolorowanek jest strzałem w dziesiątkę. Ta seria od wydawnictwa Vesper jest naprawdę zachwycająca, bardzo klimatyczna i unikalna. Jej wykonanie także jest na bardzo wysokim poziomie – grube kartki, opisane wzory, pozostawienie dowolności kolorującym w wypełnianiu ilustracji sprawiają, że z przyjemnością sięgam po te tomy.


Przyznam, że kolorowanka Motyle jest moją ulubioną. Wzory są piękne, mają różne wielkości, co pozwala mi wybrać na co mam ochotę. Spodoba się osobom, które lubią mniej lub bardziej skomplikowane ilustracje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sam temat jest zachwycający i pomysłowy, podoba mi się, że motyle dostały swój osobny tom.

Zachęcam do zaopatrzenia się w tę kolorowankę. Pozwoli ona stworzyć piękne obrazki, przy których będziecie się świetnie bawić. Poza tym kolorowanki odprężają i odrywają nas od spraw codziennych. Możliwości na kolorowanie jest bardzo wiele, wystarczy użyć wyobraźni. Polecam Motyle – w naturze są bardzo barwne, na papierze też mogą być!


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Vesper/In Rock:


www.vesper.pl


8 komentarzy:

 1. kolorowanka interesująca i do tego pięknie pokolorowana!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam do wykonania autorskiego tagu!
  http://kultusarnie.blogspot.com/2015/12/zimowy-tag-ksiazkowy.html


  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kolorowanki "dla dorosłych" ♥ Są strasznie ciekawe i pozwalają się na prawdę zrelaksować

  OdpowiedzUsuń
 4. A dzięki Monuko, kolorowanki można przenieść na odzież :) http://monuko.com/paczka-na-prezent/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam cierpliwości do takich kolorowanek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Można się zatracić jak widzę...

  OdpowiedzUsuń
 7. Aga! U Ciebie jak zwykle piękne kolorowanki. Narobiłaś mi takiej ochoty na kolorowanie, a ja nie wiem kiedy znajdę na to wszystko czas? Przydałby się długi urlop tylko na czytanie i kolorowanie :)
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!