Ze stron wyrwane cz. 10Nie wiedziałaś? Na tym właśnie polega sekret. Gdy człowiek akceptuje samego siebie i zadaje się tylko z najlepszymi z możliwych osób, śmierć wcale nie jest straszna.
Powiedz wilkom, że jestem w domu, C.R. Brunt, Ya!


Ci, którzy chcą władzy i ją osiągają, żyją w ciągłym strachu, że ją stracą.
Niezgodna, V. Roth, Amber.


Wiem, dlaczego ojciec mówił, że Nieustraszeni to banda wariatów. Nie mógł, nie potrafił zrozumieć tego rodzaju koleżeństwa, które powstaje tylko wtedy, gdy ludzie razem ryzykują życie.
Ibidem.


Czasem ból służy większemu dobru.
Ibidem.


To jest śmierć - przejście od „jest” do „był”.
Ibidem.


Matka powiedziała mi kiedyś, że samotnie nie da się przetrwać - a gdyby nawet jakoś się udało, to nikt nie chce takiego życia.
Ibidem.
 

I choć nikt mnie tego nie uczył, wiem, że na tym polega miłość. Jeśli jest prawdziwa, sprawia, że człowiek staje się kimś więcej, niż był, kimś więcej, niż wierzył, że może być.
Wierna, V. Roth, Amber. 

Zło jest w każdym, a miłość polega na tym, by dostrzec to samo zło w sobie, bo tylko wtedy można wybaczyć drugiemu człowiekowi.
Ibidem.


Duma zamyka ludziom oczy na prawdę o nich samych.
Ibidem.


Należę do ludzi, których kocham, a oni należą do mnie - oni, miłość i lojalność, jakie im daję, tworzą moją tożsamość bardziej niż potrafiło jakiekolwiek słowo, czy grupa.
Ibidem.


Stworzymy dom gdzieś w sobie i będziemy go wszędzie ze sobą nosić.
Ibidem.

 

5 komentarzy:

  1. Sama prawda życiowa jest zawarta w tych cytatach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie cytaty rewelacyjne ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Stworzymy dom gdzieś w sobie i będziemy go wszędzie ze sobą nosić" - to mi się podoba. Mój mąż mi kiedyś powiedział: "mój dom jest tam, gdzie ty jesteś". :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!