Zapowiedź: "Obietnica krwi" Brian McClellanBrian McClellan
OBIETNICA KRWI
Premiera 6 maja 2015 

Najbardziej spektakularny debiut fantasy ostatnich lat.
Książka polecana przez najpoczytniejszych autorów fantastyki.
"Ta książka jest po prostu obłędna. Złapałem się na tym, że wszystko mi się w niej podobało. Nowe podejście do magii, szybka akcja, ciekawy świat. Ale ubaw!" - Brandon Sanderson

"Proch i magia. Wybuchowa mieszanka. "Obietnica krwi" jest najlepszym debiutem jaki czytałem od lat." - Peter V. Brett

„Wnosi haust świeżego oddechu, zabarwionego prochem powietrza do epickiej fantasy." - Anthony Ryan
"Obietnica Krwi to niezwykle obiecujący debiut. Pistolety, miecze i magia razem? Czego więcej można chcieć?” -  New York Times bestseller Brent Weeks

Tutaj można oglądnąć teaser:
Tutaj można przeczytać fragment książki

O KSIĄŻCE
Zupełna nowość w świecie fantasy: dodanie prochu do magicznego uniwersum to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Te same zmiany, które miały miejsce w naszym świecie, wraz z pojawieniem się broni palnej, przez dodanie elementów magii manipulującej ładunkami zmieniają wszystko. To otwiera zupełnie nowy obszar możliwości dla fantazji autorów.


Tamas objął władzę w kraju. Skorumpowanych arystokratów posłał na gilotynę by nakarmić głodujący lud.  Wszystko to sprowokowało wojnę domową. Przeciwko zwolennikom Tamasa stanęli  królewscy fanatycy rządni pieniędzy i władzy  oraz jego rzekomi sojusznicy  -  Kościół, związki zawodowe i siły najemników.
Na domiar złego magowie manipulują prochem strzelniczym, uzyskując w ten sposób nadnaturalne zdolności.
Jedno jest pewne – obalenie władcy to wyjątkowo krwawy interes. Dla wszystkich.
Były inspektor policji, a obecnie prywatny detektyw Adamat zostaje wezwany do pałacu aby rozwikłać niezwykłą zagadkę.

O AUTORZE
BRIAN McCLellan     
Brian mieszka w Cleveland (Ohio) z żoną, dwoma psami i kotem.
Posiada też od 6000 do 60000 pszczół miodnych (w zależności od pory roku). Jest zapalonym graczem gier wideo i czytelnikiem epickich powieści historycznych. Jego hobby to robienie domowych dżemów z jagód i pielęgnacja pszczół w ich przytulnych ulach.
Zachęcony do pisania przez rodziców , zaczął od opowiadań i nowel jako starszy nastolatek . Po pierwszych sukcesach zapisał się na kurs na kreatywnego pisania na Uniwersytecie Brigham Young . To tu poznał Brandona Sandersona, który wspomógł wysiłki Briana w pisaniu, jak dziś uważa - bardziej niż powinien. W listopadzie 2011 , Obietnica Krwi i dwa sequele zostały sprzedane na aukcji w Orbit Books. Od tego momentu zaczęła się jego międzynarodowa kariera i rosnące grono zachwyconych czytelników.
Autor:  Brian McClellan
kanał Briana youtube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!