"Rozwój mocy parapsychicznych" William W. HewittWydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 220

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/rozwoj-mocy-parapsychicznych-dla-poczatkujacych/

William W. Hewitt był autorem książek, redaktorem i hipnoterapeutą klinicznym. Interesował się hipnozą i samodoskonaleniem. Jedną z pozycji tego pisarza jest Rozwój mocy parapsychicznych wydane przez Illuminatio. 

Często dzieje się tak, że mamy przeczucie co do jakieś sytuacji, które się potem sprawdza. Właśnie to jest początkiem mocy parapsychologicznej. Przeczucie albo déjà vu to tylko niektóre z podpowiedzi, że rozwinęły się u ciebie specyficzne umiejętności. Uznaje się to za szósty zmysł. Czasem nie potrafimy sobie wytłumaczyć, dlaczego coś się dzieje – robimy coś, bo pcha nas do tego dziwna siła. Takie zdolności parapsychologiczne da się rozwinąć. Mogą one ułatwić życie, ale praca nad nimi wymaga dyscypliny i zrozumienia samego siebie. Dzięki nim czerpiemy informacje i umiemy je lepiej wykorzystać. Trzeba znać swoje pragnienia, wizualizować je i działać. Pomocne w tym mogą być hipnoza czy wyostrzone zmysły.

Autor przedstawia rzeczy, które pomogą w rozwinięciu zdolności parapsychologicznych oraz te, które możemy wykonać już po pewnym czasie. Opisy dotyczą m.in. telepatii, uzdrawiania czy jasnowidzenia. W każdym kryje się moc, ale nie każdy potrafi ją wykorzystać. Czasem bagatelizujemy jakieś przeczucia, a to właśnie one są jedną z oznak posiadanych umiejętności.

W książce znajdziemy przykłady z życia autora i nie tylko. Zwraca się on bezpośrednio do czytelnika, tworząc z nim więź. Nieraz mówi np. „wyobraź sobie, że jesteś...”. Dzięki temu lepiej czyta się tę pozycję. Autor stara się przykuć nasza uwagę, ale chce również być wiarygodny, dlatego posługuje się różnymi przykładami.

Książka zawiera bardzo dużo tematów. Porusza różne sfery zdolności paranormalnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to jedynie tekst. Są tu ćwiczenia, które pomagają w wykorzystywaniu i rozwijaniu mocy. Do tego jest wiele punktów i dialogów. Książka nie ma sztywnej struktury, dlatego jest przyjemna w odbiorze. Należy też przyznać, że jest bardzo dobrze wykonana. Wszystko oddzielone jest od siebie w estetyczny sposób, nie da się w tej pozycji zgubić. Warto też rzucić okiem na spis treści. Nie wymienia on jedynie nazw rozdziałów i stron – każdy rozdział jest krótko opisany, co w nim znajdziemy. Do tego pojawia się wykaz ćwiczeń umysłowych i studia przypadków jako osobne spisy. Ułatwia to poruszanie się po pozycji przy ponownej lekturze. Całości dopełnia notka biograficzna o autorze.

Rozwój mocy parapsychicznych jest jedną z książek z serii Dla początkujących wydawnictwa Illuminatio. Ten tom trzyma poziom pozostałych części. Jest czytelny, dobrze wykonany, estetyczny, a treść jest przeznaczona dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ezoteryką. Autor cierpliwie tłumaczy czytelnikowi proste nawet rzeczy. 

Książkę tę polecam tym, którzy chcą w swoim życiu coś zmienić. Można dzięki niej przekonać się, że zdolności parapsychologiczne to nie tylko wróżenie z kuli i czytanie w myślach. Jak mówi sam autor, ta pozycja może zmienić życie czytelnika. Zgadzam się z nim – można inaczej spojrzeć na wiele spraw, jak choćby na przeczucia, które towarzyszą nam na każdym kroku. Poza tym to dobrze napisana i ciekawa pozycja, prawdziwe kompendium wiedzy na temat najbardziej znanych technik parapsychologicznych.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio:


1 komentarz:

  1. Ostatnio kompletowałam sobie ezoteryczną biblioteczkę "na początek" i ta książka również się tam znalazła. :) Jeszcze jej nie czytałam, ale po przejrzeniu wygląda naprawdę przyzwoicie i ciekawie.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!