Gorzka Czekolada

Seria beletrystyczna wydawnictwa Media Rodzina to książki dla ludzi otwartych, ciekawych zagadnień świata i zagadek własnego wnętrza. To powieści, które odkrywają odległe i nieznane rejony, jednocześnie mocno dotykając tego, co tkwi od zawsze w każdym z nas. Gorzka Czekolada, niesztampowa i emocjonująca, pozostawia na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśnia umysł i dodaje ducha. Jest antidotum na codzienność, powierzchowność i pośpiech. Mocna w tematyce, lekka w odbiorze. Ta seria uzależnia.

Gorzka Czekolada dzieli się na serię brązową – kryminalną – i białą: obyczajową, psychologiczną.
Największą popularnością w brązowej serii cieszą się kryminały Nele Neuhaus z parą komisarzy Olivierem von Bodensteinem i Pią Kirchhoff; liczne grono czytelników zyskują również powieści słowackiego pisarza Dominika Dana o przygodach Richarda Krauza. Nowością w ofercie są kryminały ze Szwecji – seria Emelie Schepp o prokurator Janie Berzelius (Naznaczeni na zawsze) – oraz seria z Fryzji Wschodniej autorstwa Klausa-Petera Wolfa (Morderca z Fryzji Wschodniej).
W białej serii wyróżniają się Służące Kathryn Stockett, które podbiły serca milionów czytelników, znakomita literacko Kolacja Hermana Kocha, której przeniesienia na ekran filmowy podjęła się Cate Blanchett oraz Projekt „Rosie” Graeme Simsiona przetłumaczony na 35 języków. Atutem białej serii jest jej niejednolitość: jest w niej miejsce zarówno na komedie romantyczne (Projekt „Rosie”), słodko-gorzkie opowieści o starości (Im szybciej idę, tym jestem mniejsza), dramaty rodzinne (Dobra siostra) czy powieści z pogranicza horroru i thrillera (Zimowe dzieci). Wszystkie jednak łączy niebanalna treść, nietuzinkowi bohaterowie i fakt, że powstały dla czytelników wymagających, którzy pragną oderwać się od codzienności i odbyć pasjonującą wyprawę w głąb ludzkiej natury.


Znacie tę serię? Czytaliście coś z Gorzkiej Czekolady?

7 komentarzy:

 1. Hmmm..ciekawa seria ;)
  Pozdrawiam,Natalia :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że pierwszy raz widzę na oczy tę serię...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również pierwszy raz widzę tę serię, ale tytuł ze Śnieżką jest tak intrygujący, że chyba się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa seria :)

  obserwuje i licze na to samo

  http://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja o serii ani nie wiedziałam, ani tym bardziej nie miałam przyjemności się zapoznać, chociaż coś mi się kojarzy, że kiedyś jakaś okładka u kogoś na blogu się pojawiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. O serii słyszałam, ale jeszcze nie czytałam jej :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!