"Zdrowie z mądrości natury" - Dr Wighard StrehlowWydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 486

http://www.esprit.com.pl/297/Zdrowie-z-madrosci-natury.html

Dr Wighard Strehlow jest autorką książki „Zdrowie z mądrości natury”. Książkę wydał Esprit w 2014 roku.

Dla ludzi najważniejsze jest zdrowie. Nie tylko zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia są ważne, by to osiągnąć. Także racjonalne i zgodne z zaleceniami zażywanie leków jest odpowiednie. Proste zmiany w diecie mogą sprawić, że polepszy się nasze zdrowie. Nie wszystkie zalecenia, które są podawane w mediach i innych przekazach są dobre. Niektóre są sprzeczne ze sobą. Kolorowe czasopisma lansują zdrowy tryb życia, często niewiele o nim wiedząc. Uzdrowić nas może tylko natura i naturalne składniki. Wiedziała o tym Hildegarda, która napisała dzieło „O przyczynach i leczeniu chorób”. Najważniejsza jest woda, ale tylko zdrowa i czysta. Hildegarda dzieliła ten napój na dwanaście różnych rodzajów. Na życie człowieka wpływa wiele rzeczy – temperament, fazy księżyca… uzdrowić mogą jednak tylko naturalne produkty – zioła, przyprawy, napary, mieszanki, kremy.

Książka zawiera wyjaśnienie, czym zajmowała się święta Hildegarda i kim była. Jej nauka przedstawiona jest w sposób prosty i przejrzysty. Do każdej dziedziny medycyny dopasowano odpowiedni opis chorób z nią związanych. Potem znajdziemy szczegółowe informacje na temat różnych kategorii i sposoby ich leczenia. Każda z metod opisana jest dokładnie. Niekiedy znajdziemy tylko opinie o ziołach, przyprawach, roślinach pomocnych przy leczeniu danego schorzenia, a czasem są to przepisy.

Hildegarda była wierzącą kobietą, co widać w jej mądrościach. Wiele rzeczy wiąże z Bogiem i wiarą, stawia na to, że wiele chorób ma związek z naszą duchowością. W niektórych tłumaczeniach znajdziemy racjonalne argumenty, w innych nie są to aż tak przekonujące rzeczy.

Ogólnie książka jest wydana w przyjemny sposób – ładna okładka, papier objętościowy, prosta czcionka, brak udziwnień. Składniki w przepisach pisane są inną czcionką, co pozwala na ich szybkie uchwycenie. Bogaty spis treści ułatwia dotarcie do fragmentów, które nas interesują. Na dodatek belki na górze strony pomagają w odnalezieniu się w treści.

Książka jest typowym poradnikiem, napisanym z pomysłem, zainspirowanym świętą Hildegardą, której wiedza była ogromna. Wiele rzeczy z jej nauki można stosować bezpiecznie dziś, co pokazuje jej książka. Hildegarda wierzyła, że ziołami można wyleczyć nawet poważne choroby. Do dziś są one częścią terapii, które fundują nam lekarze, dlatego nie ma powodu nie ufać świętej.

Jeśli szukacie czegoś, co pomoże wam zadbać o własne zdrowie domowymi sposobami – świetnie trafiliście. Książka jest interesująca i wyczerpująca, na pewno znajdziecie w niej ciekawe podpowiedzi na temat leczenia na własną rękę. Zachęcam do przejrzenia zawartości. Treść może nie jest porywająca, ale na pewno mądra i warta uwagi.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Esprit:


5 komentarzy:

 1. To nie dla mnie książka, ale polecę mamie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry. Jestem oburzona. Jak Ty to robisz, że czytasz książki w tak zabójczym tempie? Sesja jest, do nauki! :D
  *wcale-nie-zazdrosna-misha* :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam długa drogę na uczelnie, więc czytam. Poza tym kilka książek przeczytałam, ale nie było recenzji, stąd takie szybkie posty ;)

   Usuń
  2. Ja też bardzo lubię czytać w podróży, ale rzadko jeżdżę:P

   Usuń
 3. fajnie tutaj u Ciebie ;-) Lubie czytać twoje wpisy :))

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!