"Jak rozwinąć naturalną intuicję" - Sherrie DillardLiczba stron: 262

http://talizman.pl/9014-jak-rozwinac-naturalna-intuicje-01001892.htmlSherrie Dillard od ponad dwudziestu lat praktykuje jako medium. Pomaga ludziom na całym świecie. Współpracuje z policją. Prowadzi kursy i warsztaty rozwoju osobistego oraz uzdrawiania duchowego. Jest autorką książki „Jak rozwinąć naturalną intuicję”. Pozycję tę wydało Studio Astropsychologii w 2013 roku.

Intuicja jest naszym naturalnym przewodnikiem. Może ona się przejawiać na różne sposoby. Wiele osób twierdzi, że przychodzi do nich w momentach przełomowych. Jednak naprawdę jest ona cicha i spokojna, nie wstrząsa nami. Wielu myśli, że jest irracjonalna i nielogiczna. Intuicja może być naszym przewodnikiem do boskiego połączenia ze sobą i innymi a nawet z Bogiem. Intuicja powiązana jest z aurą. Ogólnie istnieją cztery podstawowe typy intuicji – emocjonalna, mentalna, fizyczna i duchowa. Dla każdego z nich znane są ćwiczenia. 

Autorka przedstawia informacje na temat intuicji i tego, jaka ona jest, skąd się bierze, jak można ją odczuwać. Stara się przedstawić wszystko, co wie na jej temat. Opowiada o swoich początkach z rozwojem duchowym i odkrywaniem siebie i swojej intuicji.

W książce znajdziemy wiele przykładów, obrazujących to, o czym pisze autorka. Skupia się ona na różnych osobach i ich przeżyciach. To ciekawy zabieg, który sprawia, że człowiek nie czuje się wyobcowany, a może poznać innych, którzy mają doświadczenie z intuicją. Nie podoba mi się jednak fakt, że od opowieści o takich ludziach autorka rozpoczęła książkę. Może dla wielu będzie to plusem, lecz dla mnie, osoby, która nic jeszcze nie wie o intuicji, historia ta jest nie do końca zrozumiała. Na pewno lepiej sprawdziłaby się w dalszej części książki.

Pozycja ta zawiera kilka ćwiczeń, które opisano w punktach, by łatwiej móc je wykonać i zrozumieć. Język poradnika jest dość prosty. Szata graficzna jest bardzo uboga, ale może to dobrze, bo nic nie odciąga wzroku od tekstu.

Jeśli chodzi o sprawy redakcji, mam tu kilka zastrzeżeń. Znalazłam błąd na tylnej stronie okładki – może nie tyle błąd, co brak przecinka. Poza tym bywało mi ciężko w trakcie lektury przerzucać strony na koniec do „Źródeł”, bo w treści nie było przypisów dolnych, tylko końcowe. 

Książka była ciekawa, chociaż dość trudna. Nie do końca mogłam zrozumieć niektóre wtręty, ale ogólnie czytało się dobrze. 

Polecam tym, którzy chcą spróbować poćwiczyć ze swoją intuicją. Na pewno dowiecie się z tej książki wielu ciekawych rzeczy. Może uda się wam wzmocnić jej działanie.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii:


4 komentarze:

  1. Chyba nie mam takiego swojego zdania na temat medium i zdolności nadprzyrodzone, choć nie mogę powiedzieć, że byłabym skłonna w to łatwo uwierzyć. Po tej lekturze może coś by się zmieniło, spróbuję, jeśli będę miała okazję. :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!